Wiadomości z Gliwic

Odkurzacz pionowy – jak wybrać najlepszy?

  • Dodano: 2023-01-30 14:30

Pionowe odkurzacze coraz częściej wypierają nieporęczne, klasyczne modele. Nie ma w tym nic dziwnego – stanowią bardzo wygodną alternatywę, a ich parametry pozwalają w wygodny i skuteczny sposób posprzątać mieszkanie. Zobacz, na co zwracać uwagę wybierając odkurzacz pionowy!

Odkurzanie to czynność, którą wiele osób uważa za uciążliwy obowiązek. Klasyczne odkurzacze bywają ciężkie i nieporęczne, trudno też nimi dotrzeć w różne zakamarki. Jednak w ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele urządzeń, które pozwalają odkurzyć podłogę w szybki i łatwy sposób. Nowoczesne odkurzacze pionowe charakteryzują się wygodą i ergonomią, a przy tym osiągają bardzo dobrą skuteczność. Jak znaleźć odkurzacz idealny?

Odkurzacze pionowe Bosch

Ciekawe rozwiązania w swoich urządzeniach stosuje firma Bosch. Odkurzacz pionowy BOSCH Unlimited 7 BCS711XXL wyposażony jest w rurę, którą można zginać aż do 90°. Dzięki temu bez wysiłku można odkurzyć powierzchnię pod kanapą czy meblami. Ciekawym rozwiązaniem jest też podświetlana szczotka, która ułatwia dostrzeżenie nawet niewielkich zanieczyszczeń i poprawia skuteczność odkurzania. 

A jeśli szukasz nowej zmywarki do zabudowy – sprawdź model Electrolux eem48300l

Wydajność akumulatora w odkurzaczach pionowych

Wybierając odkurzacz pionowy, trzeba zwrócić szczególną uwagę na czas pracy urządzenia. Warto zdecydować się na model, który umożliwi dokładne odkurzenie podłóg w mieszkaniu na jednym ładowaniu akumulatora. Istotny jest także czas pracy w trybie turbo. Z tej funkcji korzysta się jedynie, kiedy potrzeba większej mocy, ponieważ szybciej zużywa energię.

Wygodna stacja ładująca odkurzacz pionowy

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest wygodna stacja ładująca. Taki uchwyt montowany jest do ściany i pozwala na szybki dostęp do odkurzacza i akcesoriów. Stację dokującą można też zamontować w garderobie, czy różnego rodzaju zabudowie.

Możliwość zmieniania końcówek odkurzacza

Odkurzacze pionowe wyposażone są w różne rodzaje ssawek. Podstawą jest wydajna i uniwersalna elektroszczotka, która ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Wygodnym rozwiązaniem są też różne końcówki, które umożliwiają dokładne odkurzanie zanieczyszczeń w zakamarkach i szczelinach. Zamontowanie takich końcówek bezpośrednio do urządzenia, z pominięciem rury pozwala uzyskać wygodny odkurzacz ręczny – idealny do tapicerek, mebli, szuflad czy samochodu. Specjalna ssawka może też umożliwić bezpieczne i skuteczne odkurzanie klawiatury komputera.

Bezworkowe odkurzacze pionowe

Dużą zaletą odkurzaczy pionowych jest brak konieczności wymiany worków. Po sprzątaniu wystarczy otworzyć zbiornik na nieczystości i jego zawartość przesypać bezpośrednio do kosza na śmieci. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pomaga uniknąć dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją odkurzacza.

Odkurzacz pionowy – filtr wylotowy

Kupując odkurzacz, warto zwrócić uwagę na obecność odpowiednich filtrów, które pozwolą zachować czyste powietrze. To bardzo istotne, szczególnie jeśli w domu mieszkają alergicy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.