Wiadomości z Gliwic

Odżywki dla koni - kiedy będą im potrzebne? Które wybrać i jak długo je stosować? Sprawdza

  • Dodano: 2020-02-11 12:30, aktualizacja: 2020-02-11 14:32

Zrównoważona i dobrze zbilansowana dieta jest ważna zarówno dla człowieka jak i dla zwierzęcia. Dzięki niej organizm jest w stanie dobrze i przede wszystkim wydajnie funkcjonować. Z kolei niewyważona dieta może prowadzić do poważnych dysfunkcji.

Odżywki dla koni – diagnoza

Każdy hodowca powinien doskonale zdawać sobie sprawę z tego jak ważny jest pokarm, który podaje swoim koniom. W związku z tym stale powinien dokształcać się w tej materii, a także korzystać z rady lekarza weterynarii. Ten ostatni przede wszystkim przy ustalaniu diety powinien opierać się na ocenie aktualnego stanu zwierzęcia, a także na wynikach przeprowadzonych badań. Dzięki bacznej obserwacji konia można bardzo szybko wychwycić moment gdy pojawia się jakaś dysfunkcja. Warto pamiętać również o tym, że czas na zastosowanie odżywki dla koni to nie tylko okres choroby. Bardzo często suplementacja wynika z innych czynników. Do nich należy między innymi aktualna dostępność do pól i łąk na których zwierzęta mogą czerpać witaminy i minerały. W okresach jesiennych i zimowych dostęp do tych terenów jest znacznie ograniczony w związku z czym mogą nastąpić u konia niedobory ważnych składników. Podobnie będzie w okresie wzmożonej aktywności fizycznej.

Odżywki dla konia – wybór suplementu

W momencie gdy ustalona została już przyczyna konieczności wdrożenia suplementacji można rozpocząć poszukiwania konkretnego produktu. Najważniejszym jest by nie wybierać go bez wcześniejszej analizy. Ona powinna objąć przede wszystkim skład. W nim należy szukać substancji, które dopasują się do aktualnej kondycji zwierzęcia. Odżywki dla koni można znaleźć w wielu miejscach, między innymi na stronie https://vital.sklep.pl/suplementy. Takie miejsca, czyli sklepy internetowe są dobrą opcją dla osób, które chcą mieć wszystko pod kontrolą i chcą wybrać najlepszy produkt. Umieszczone w sieci opisy danej odżywki dla koni można łatwo porównać z ofertą innych producentów. Wówczas uzyskuje się jasną informację, który z nich jest optymalny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.