Wiadomości z Gliwic

Oprawa muzyczna wesela - co warto o niej wiedzieć?

  • Dodano: 2019-11-25 15:45

Tradycyjne polskie wesele to nie tylko suto zastawione stoły, zabawa do białego rana i tłumy gości, ale przede wszystkim dobra muzyka do tańca, bez której nie ma co marzyć o udanej imprezie weselnej. Zespoły weselne z Katowic prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych usług, aby zadowolić oczekiwania najbardziej wymagających par. Co warto uwzględnić planując oprawę muzyczną swojego wesela?

Czas trwania zabawy weselnej

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jak długo potrwa nasza zabawa weselna. Ustalenie godziny jest rozpoczęcia jest bowiem kluczowe do sukcesu - impreza nie powinna zaczynać się zbyt wcześnie, gdyż goście tuż po północy będą już na tyle zmęczeni, aby myśleć tylko o udaniu się na odpoczynek do własnych domów. Aby tradycji stało się zadość i nasza zabawa weselna potrwała do białego rana, albo nawet dłużej, jej początek warto ustalić na godzinę 18-19.

Zespoły weselne zwykle pracują do godziny 3-4 rano. W przypadku konieczności przedłużenia czasu trwania zabawy, należy liczyć się z koniecznością dopłaty za każdą kolejną rozpoczętą godzinę występu zespołu. Warto mieć to na uwadze planując czas trwania zabawy weselnej oraz ustalając budżet na poszczególne usługi.

Coś dla dużych i małych, czyli różnorodność repertuaru weselnego

Dobra muzyka weselna to taka, przy której świetnie bawią się zarówno nasi dziadkowie i rodzice, jak i młodsze rodzeństwo. Muzyka powinna łączyć ze sobą pokolenia, być pogodna, wesoła oraz podobać się każdemu uczestnikowi zabawy. Doskonale zdają sobie z tego sprawę profesjonalne zespoły weselne z Katowic, w których repertuarze znaleźć można zarówno popularne hity polskie i zagraniczne z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych, muzykę disco polo, piosenki folkowe i biesiadne, jak i utwory współczesne, które aktualnie słyszymy w radiu i telewizji.

Ustalając z zespołem repertuar muzyczny na wesele warto pamiętać o jego zróżnicowaniu, zarówno pod względem gatunkowym, jak i tempa utworów. Mimo tego, że zabawa weselna ma być wesołą potańcówką warto, aby znalazły się na niej także wolniejsze utwory i ballady, przy których goście będą mogli złapać oddech, odpocząć bez schodzenia z parkietu oraz poprzytulać się.

Zespoły weselne - jak znaleźć najlepszą kapelę?

Zespoły weselne zajmują się nie tylko wykonywaniem muzyki, ale także prowadzeniem całej zabawy. Warto wiec postawić na doświadczone i profesjonalne grupy, które miały okazję grać na wielu weselach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z repertuarem kapeli, ocenić jej styl muzyczny oraz dowiedzieć się o możliwości modyfikacji wybranych utworów. Nawiązanie współpracy zawsze powinno poprzedzać podpisanie umowy, w której muszą znaleźć się wszystkie istotne ustalenia ustne.

Najlepsze zespoły weselne znaleźć można za pośrednictwem popularnych portali weselnych, na których łamach dostępne są praktycznie wszystkie usługi związane z organizacją ślubu i wesela. Wybór kapeli muzycznej dodatkowo ułatwiają dostępne na stronie opinie użytkownikom, dzięki którym można ocenić jakość współpracy z zespołem oraz zdecydować się na kontakt z najlepiej ocenianymi wykonawcami z Katowic.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym Wesele z Klasą oferującym: zespoły weselne Katowice - więcej na WeselezKlasa.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.