Wiadomości z Gliwic

Oto największe firmy w Gliwicach - w nich zawsze warto sprawdzać oferty pracy

  • Dodano: 2022-10-27 10:30, aktualizacja: 2022-10-28 09:20

Popyt na pracowników w Gliwicach znacznie się zwiększył w wielu branżach. W tym regionie wiele firm zajmuje się produkcją oraz naprawą maszyn górniczych. Znaczną grupę stanowią także przedsiębiorstwa produkujące wyroby hutniczo-metalowe. Jakie są największe firmy w Gliwicach? Czy górnictwo i hutnictwo to jedyne branże, w jakich można szukać pracy w tym regionie?

Gliwice - miasto rozwiniętego przemysłu

Odkryj z nami rynek pracy w Gliwicach i przejrzyj oferty na https://www.gowork.pl/praca/gliwice;l. Gliwice to miasto z silną gospodarką opartą na przemyśle produkcyjnym. W podstrefie gliwickiej znajduje się Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która odpowiada za ogromną liczbę miejsc pracy w tym regionie. Firmy działające w tej strefie to głównie zakłady działające w branży motoryzacyjnej, robotyce przemysłowej oraz automatyce. Zatrudnienie znajdą tutaj zarówno wykwalifikowani specjaliści, pracownicy fizyczni, a nawet stażyści, jak i praktykanci. Jeżeli chodzi o górnictwo i hutnictwo, to na uwagę zasługują duże przedsiębiorstwa takie jak Huta Łabędy czy Novar. Gdzie można znaleźć zatrudnienie w innych branżach na terenie Gliwic?

Największe firmy w Gliwicach

Wartym uwagi przedsiębiorstwem jest SAVPOL. Jest to wiodąca firma, która dostarcza dobre jakościowo produkty i wyposażenie dla branży cukierniczej, piekarniczej oraz szeroko pojętego sektora hotelarsko- gastronomicznego. Przedsiębiorstwo ma wysokie zapotrzebowanie na przedstawicieli handlowych, technologów, magazynierów oraz doradców klienta. Sprzedaż w firmie kształtowała się na poziomie ponad 270 milionów w 2020 roku, co uplasowało ją na pierwszych miejscach w lokalnym rankingu Forbsa. Kolejnym atrakcyjnym miejscem pracy może być Fabryka Opla, której siedziba znajduje się w specjalnej strefie ekonomicznej.  Gliwicka fabryka jest bardzo ważnym ośrodkiem produkcyjnym ze świetlaną przyszłością. Inną firmą z branży automotive, która dużo inwestuje w gliwickiej podstrefie ekonomicznej, jest przedsiębiorstwo Kirchhoff Automotive Polska, które zatrudnia około 700 pracowników. 

Kolejnym ważnym ośrodkiem jest Autorobot, który zatrudnia niemal 200 osób i zajmuje się tworzeniem linii produkcyjnych dla branży motoryzacyjnej oraz lotniczej. Największe zapotrzebowanie w tej firmie jest na technologów i informatyków. Innym nowoczesnym przedsiębiorstwem jest Future Processing, które zajmuje się rozwojem oprogramowania oraz nowoczesnych technologii. Regularnie poszukuje ono specjalistów z dziedziny IT i programistów. Firma zatrudnia obecnie 800 osób. Innym wartym uwagi miejscem pracy jest TRW Automotive, które produkuje systemy hamulcowe. Co ciekawe komponenty do systemów hamulcowych produkowane przez tę firmę stosuje ponad 40 producentów samochodów. Mówiąc o największych firmach w Gliwicach nie można zapomnieć o OBRUM - jest to skrót od: Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych. Przedsiębiorstwo jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej i tworzy produkty przeznaczone głównie dla Sił Zbrojnych, a także klientów sektora cywilnego. W przedsiębiorstwie zatrudnienie znajdą zarówno spawacze, monterzy, ślusarze, jak i technolodzy czy programiści

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.