Wiadomości z Gliwic

Pierścionki ozdabiają dłonie ale czy jest to jedyna funkcja? Poznaj ich znaczenie

  • Dodano: 2022-02-11 12:45

Powszechnie uważa się, że pierwszą częścią ciała, oczywiście po twarzy, na którą ludzie zwracają uwagę są dłonie. Mówi się, że dłoń jest naszą wizytówką. To właśnie ją podajemy na powitanie, ona służy do gestykulacji, czy dzięki niej możemy chwytać przedmioty. Dlatego tak ważną kwestią są zadbane dłonie, które wiele o nas mówią. Ukazują sposób dbania o własny wygląd, czy np. mogą pokazywać nasz wiek. To wszystko wpływa na tak dużą chęć do ozdabiania właśnie tej części ciała. Do takich ozdób zaliczamy m.in. perfekcyjnie wykonany manicure, z którego coraz częściej korzystają również mężczyźni, tatuaże i oczywiście najpopularniejsza rzecz jaką są właśnie pierścionki.

Ewolucja pierścionków, czyli zobacz jak zmieniały się one z epoki na epokę

Już w starożytnym Rzymie pierścionek oznaczał, że dana kobieta została obdarzona miłość przez mężczyznę i ich główną funkcją było odstraszanie potencjalnych kandydatów. Największy rozkwit pierścionków nastąpił w średniowieczu. Ludzie wierzyli w magiczne właściwości tej o to biżuterii i można było spotkać osoby noszące je na prawie każdym palcu. Były to amulety, chroniące przed złem. Zaczęły także powstawać pierścienie mające ukrytą skrytkę, w której bardzo często znajdowała się trucizna. Ewolucja przyczyniła się do zmiany upodobań ludzi, co w konsekwencji przyczyniło się do powstania ogromnych, bogato zdobionych pierścionków, które nawet utrudniały codzienne czynności. Wraz z odejściem od przepychu zaczął królować minimalizm i nastawienie na kobiecość. Pojawiły się delikatne pierścionki, ozdabiane delikatnymi wzorami i małymi kamieniami, które do dnia dzisiejszego cieszą się dużą popularnością.

Przekonaj się co mówi o Tobie pierścionek na konkretnym palcu

Nie lubimy życia bez emocji, dlatego tak ważna jest dla nas symbolika. Pierścionek na kciuku jest wyznacznikiem otwartości, a także symbolem silnego charakteru. Biżuteria na palcu wskazującym ukazuje wysoki status społeczny. W wielu kulturach wschodu pierścionek na palcu środkowym mówi o tym, że potrafimy odróżniać dobro od zła. Oczywiście palec serdeczny zarezerwowany jest dla m.in. dla obrączki. Pierścionek na małym palcu kojarzony jest przynależności do konkretnych subkultur. Widzisz już, która z wymienionej symboliki sprawdza się u Ciebie? Pamiętaj, że zawsze możesz nadać swoje osobiste znaczenie biżuterii. Na stronie: https://www.gal-art.pl/category/bizuteria-ze-stali-chirurgicznej-pierscionki znajdziesz wiele inspirujących wzorów i motywów pierścionków. Ich dużą zaletą jest to, że są wykonane z antyalergicznej stali chirurgicznej. Uniwersalność motywów sprawi, że zawsze będziesz mógł mieć je przy sobie. Pamiętaj, nikt z nas nie chcę żyć obojętnie. Emocje i symbolika jest ważna dla zachowania harmonii w życiu, dlatego już teraz znajdź pierścionek odpowiedni na siebie. Upiększ wygląd swoich dłoni i zachwycaj nimi innych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.