Wiadomości z Gliwic

Pierwszy raz w gabinecie medycyny estetycznej — co warto wiedzieć przed wizytą?

  • Dodano: 2023-11-27 12:00, aktualizacja: 2023-12-04 08:10

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej zawsze wiąże się z emocjami i nadziejami. W końcu to miejsce, do którego udajemy się zwykle po to, by zatroszczyć się o nasz wygląd czy zdrowie skóry. Mamy pewne oczekiwania względem wizyty, a także otrzymanej pomocy. Kosmetologia niesie obecnie wiele możliwości poprawy zdrowia, jak i urody. Dzisiaj wyjaśniamy, co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą u specjalisty z zakresu medycyny estetycznej!

Zabiegi medycyny estetycznej w Instytut Cosmedic

Medycyna estetyczna cieszy się obecnie ogromną popularnością z uwagi na zakres i różnorodność zabiegów, jakie są w ramach niej wykonywane. Warto mieć świadomość, że prawidłowo wizyta w gabinecie specjalizującym się w zabiegach medycyny estetycznej powinna zacząć się od wywiadu. Osoba wykwalifikowana zwykle dąży do ustalenia tego, z jakim problemem przychodzisz. Sprawdza także Twój stan zdrowia i ustala, czy wykonanie zabiegu jest właściwe i dopuszczalne w Twoim przypadku.

Niektóre zabiegi, mimo że nie są inwazyjne, nie powinny być wykonywane u osób z pewnymi schorzeniami czy chorobami. Dlatego na pierwszej wizycie przygotuj się na pytania o Twoją kondycję zdrowotną, lecz także o oczekiwania z zabiegów. Warto zwrócić uwagę, kto przyjmuje Cię w gabinecie. Zabiegi medycyny estetycznej w Instytut Cosmedic przeprowadza specjalista z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Kosmetologia w dbaniu o urodę

Zabiegi z zakresu kosmetologii sprowadzają się w głównej mierze do pielęgnacji. Niektóre z nich wymagają dokładnego przygotowania. Dodatkowo odpowiednie przygotowanie merytoryczne pozwoli Ci zadbać o każdy szczegół, co często ma wpływ na obserwowane efekty. Kosmetologia w Instytut Cosmedic obejmuje między innymi zabiegi antycellulitowe, modelowanie sylwetki, laseroterapię, a także pielęgnację twarzy, szyi oraz dekoltu. Kosmetolog zajmuje się usuwaniem przebarwień, rozstępów, zmarszczek, cellulitu, obrzęków kończyn dolnych itp.

Trycholog dla zdrowia włosów

W gabinecie medycyny estetycznej często znajduje się także trycholog. Wizyta u takiego specjalisty zwykle polega na dokładnym wywiadzie medycznym, a także badaniu, które pozwala dokonać analizy stanu włosa. Holistyczne podejście specjalisty pozwala dokonać trafnej oceny, niekiedy i diagnozy. Umożliwia także wprowadzenie leczenia i terapii. W Instytut Cosmedic trycholog oprócz diagnostyki stara się także ułożyć plan zabiegowy, który wspiera kondycję włosów i skóry głowy, jeśli jest to konieczne. Warto być przygotowanym na szczegółowe pytania o zdrowie, a także przebyte choroby, różne dolegliwości, jak i oczekiwaną pomoc. Warto również mieć na uwadze, że specjalista będzie chciał przeprowadzić badanie stanu włosów i skóry głowy.

Pierwszy raz w gabinecie medycyny estetycznej może być bardzo dobrym doświadczeniem. Warto jednak wybrać punkt, w którym przyjmują osoby wykwalifikowane i doświadczone !

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.