Wiadomości z Gliwic

Podoskop dla Twojego gabinetu - 5 kroków do wydajnej pracy

  • Dodano: 2018-03-13 14:30

Jeżeli zależy Ci na tym, aby znacząco zwiększyć wydajność Twojej pracy, to kup kompletny system do oceny stóp, chodu, równowagi i postawy ciała. W jego skład wchodzą: podoscan 2D FootCad,   platforma sił reakcji podłoża – FreeMed Base + pasywne planty oraz videografia 2D.

Podoskop - kilka podstawowych informacji

Sprzęt ten jest kompatybilny z oprogramowaniem EasyCAD do projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych. Dzięki temu oprogramowaniu można importować wyniki badań z wyżej wymienionych urządzeń, nałożyć je na siebie oraz na ich podstawie zaprojektować oraz wykonać indywidualne wkładki ortopedyczne.  Ten zestaw otrzymał dwa złote medale na Targach Rehabilitacja w Łodzi oraz Rehmed-Plus w Kielcach.

Platforma FreeMED i pasywne planty

Urządzenie służy do mierzenia rozkładu sił nacisku na podłoże. To znaczy pokazuje, którą częścią stopy badana osoba bardziej naciska w czasie stania, chodu lub biegu. Dzięki temu otrzymasz bardzo wiele informacji o biomechanice Twoich stóp. Sprzęt ma również funkcję analizowania równowagi – badań posturograficznych. Badanie pedobarograficzne (Kod ICD – 9:   99.9951) i  badanie posturograficzne (posturografia) (Kod ICD – 9: 20.391) jest dofinansowywane przez NFZ . Warto jest o tym pamiętać, gdy będziesz się na nie wybierał.  Baropodometria (pedobarografia, podobarografia) jest nauką, która zajmuje się analizą rozkładu sił nacisku stóp na podłoże. Natomiast  urządzenia, które służą do mierzenia rozkładu sił nacisku na podłoże to platformy sił reakcji podłoża.

Podoscan 2D Foot CAD - kolejny element zestawu

Podoskop komputerowy służy do oceny podeszwowej strony stóp. Jest to zaawansowane urządzenie do cyfrowej analizy śladów stóp. Jednocześnie można przeprowadzić automatyczne lub manualne pomiary kątów i osi, identyfikowanie oraz oznakowanie bezpośrednio na zdjęciu pacjenta stopy punktów spustowych, a następnie można je wysłać do oprogramowania CAD. Podoscan 2D Foot CAD to wyjątkowe oraz zintegrowane narzędzie, dużo bardziej dokładne niż podoskopy z kamerką lub nawet z kamerą, laserem punktowym i lustrem. Ten podoskaner pozwala na uzyskanie obrazu rzeczywistego oraz wydruk rezultatów, czego nie zapewniają podoskopy z kamerą.

Podsumowanie

Pierwszym krokiem do wydajniejszej pracy jest wybranie odpowiedniego zestawu do diagnozowania chorób stóp. Drugim krokiem jest jego zakup tutaj. Trzecim krokiem jest odpowiednie podłączenie sprzętu, aby w jak największym stopniu wykorzystać jego możliwości. Czwartym krokiem jest poinformowanie pacjentów, że badanie jest dofinansowywane przez NFZ, a ostatnim jak najlepsze dbanie o zakupiony sprzęt.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.