Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie projektu "Senior świadomy swoich praw"

  • Dodano: 2018-12-05 14:45, aktualizacja: 2018-12-06 07:54

Projekt “Senior świadomy swoich praw” zrealizowany przez Instytut Pracy i Edukacji, to projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Projekt ma na celu aktywizację społeczną osób starszych poprzez zwiększenie partycypacji seniorów w życiu publicznym. Nasza fundacja przeprowadziła w Państwa gminie szkolenia z zakresu dostępu do informacji publicznej, składania skarg wniosków i petycji, finansowania swoich projektów oraz zrzeszania się.

Seniorzy dowiedzieli się jak można uzyskać informację publiczną, w jaki sposób i do jakich organów można składać skargi,petycje i wnioski oraz co bardzo ważne dowiedzieli się jak mogą pozyskiwać środki na swoją działalność. Głęboko wierzymy w to, iż nasze spotkania przyczyniły się do rozwoju kompetencji obywatelskich wśród seniorów. Przygotowaliśmy również dla uczestników szkoleń materiały promocyjne takie jak długopisy i notatniki oraz podręcznik zawierający omówienie każdego zagadnienia podejmowanego na spotkaniach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.