Wiadomości z Gliwic

Pokój młodzieżowy, czyli przestrzeń, dzięki której nastolatek może wyrazić siebie

  • Dodano: 2022-02-11 12:45

Urządzanie mieszkania stanowi nie lada wyzwanie. Oczekujemy, aby było to miejsce funkcjonalne, a zarazem przytulne i cieszące oko nas i naszych gości. Nie brakuje katalogów z inspiracjami, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Kiedy aranżujemy wnętrze sypialni, bądź salonu kierujemy się głównie własnymi upodobaniami ale kiedy w grę wchodzi urządzanie pokoju młodzieżowego sprawa znacznie się komplikuje. Tutaj musimy wysłuchać zdania tego młodego człowieka. Każdy nastolatek pragnie oryginalności, którą chce pokazywać zarówno przez swój ubiór jak i właśnie wystrój jego pokoju. Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się czym kierować się przy wybieraniu mebli do pokoju młodzieżowego.

Stwórz funkcjonalną przestrzeń pełną harmonii i inspiracji

Dla nastolatka pokój jest jego prywatnym królestwem, w którym nie tylko się uczy i śpi ale także przeżywa swoje nastoletnie problemy. Można się pokusić o stwierdzenie, że w dużej mierze to właśnie tam kształtuje się jego osobowość. Pokój młodzieżowy powinien być podzielony na 3 najważniejsze części: do nauki, wypoczynku i rozrywki. Ciężko o porządek w pokoju młodej osoby i granice pomiędzy strefami bardzo szybko ulegają zatarcie jednak taki podział sprawi, że pokój stanie się jednocześnie azylem jak i funkcjonalną przestrzenią. W pokoju młodzieżowym warto zadbać o jak największą ilość szafek z dużą ilością półek. Nastolatki nie cechują się minimalizmem. Uwielbiają zbierać drobiazgi, jakie mają dla nich sentymentalne znaczenie dlatego zapewnij jak najwięcej miejsca na skrytki. Wybierane kolory powinny być stonowane i naturalne. Umysł tak młodej osoby, który w ciągu całego dnia pochłania mnóstwo bodźców zewnętrznych wymaga oazy, gdzie będzie mógł się wyciszyć. Dodatkowo kolory te dodadzą doroślejszego wyrazu.

Wybierz meble młodzieżowe dopasowane do potrzeb nastolatka

Wybierając meble młodzieżowe należy kierować się ich funkcjonalnością i wysoką jakością. Muszą być one trwałe ale i cechować się uniwersalnością. Powinny pasować zarówno do pokoju 12-latka jak i 16-latka. W pokoju nastolatka koniecznie musi się znaleźć wygodne i odpowiednio duże biurko, które pozwoli na ustawienie na nim m.in. kontenerków umożliwiających przechowywanie np. notatek. Istotna kwestią jest łóżko młodzieżowe. Tutaj przede wszystkim stawiamy na wygodę materaca, jaki nie tylko odpowiada za wyspanie się ale także ma działanie zdrowotne na kręgosłup. Ciekawą opcją wydają się łóżka dodatkowo wyposażone w szuflady, gdzie można schować m.in. pościel. Wśród producentów mebli młodzieżowych prym wiedzie firma Sandow, który doskonale zna potrzeby nastolatków. Meble wykonane z najlepszych materiałów będą służyć długie lata. Połączenie nowoczesności z delikatnymi elementami klasyki przypadnie do gustu każdemu wymagającemu nastolatkowi. Na stronie znajdziesz meble dopasowane zarówno do dziewczynek jak i chłopców. Wybierz meble, oddające osobowość tego młodego człowieka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.