Wiadomości z Gliwic

Praca i mieszkanie w Krakowie? Te zawody są tutaj najpilniej poszukiwane

  • Dodano: 2021-04-07 14:00, aktualizacja: 2021-04-09 09:08

Myślisz nad przeprowadzką do Krakowa? Poszukujesz na krakowskim rynku pracy oferty zatrudnienia? To miasto to całkiem dobry wybór, bowiem stanowi prawdziwą lokomotywę napędową całej Małopolski. Kraków to dzisiaj nie tylko turystyka, kultura i sztuka, a województwo nie opiera się już tak mocno o rolnictwo. Dzisiaj miasto stanowi jedno z bardziej atrakcyjnych inwestycyjnie miejsc w Polsce. Dlatego znajdziesz tutaj firmy reprezentujące niemal każdą branżę. Kto ma największą szansę na zatrudnienie? Sprawdzamy.

Nowoczesne technologie, handel i finanse

Jak przekonaliśmy się na https://www.jober.pl/Krak%C3%B3w/, branżą najpilniej poszukującą pracowników w Krakowie jest branża IT. Z kolei w zakresie handlu i obsługi klienta oferty pracy stanowią aż 37 proc. wszystkich ogłoszeń. To naprawdę imponujący wynik i z pewnością dobra wiadomość dla handlowców, sprzedawców oraz innych specjalistów w tej właśnie dziedzinie, jak też osób o niższych kwalifikacjach lub bez doświadczenia, jednak chcących pracować właśnie w handlu. 

Jak wskazują statystyki, w ostatnim czasie wzrosło w Krakowie zainteresowanie specjalistami w zakresie finansów i bankowości. Jeśli zatem jesteś księgowym, zajmujesz się analityką finansową, należnościami, czy podatkami, na krakowskim rynku pracy powinieneś znaleźć ofertę, która spełni Twoje oczekiwania. Co istotne, przeglądając propozycje zatrudnienia można bez kłopotu odnaleźć tutaj oferty pracy na stanowisku młodszych specjalistów, specjalistów, jak i kadry menedżerskiej. 

Znajomość języków obcych to w Krakowie silna przewaga na rynku pracy

Kraków to miasto, w którym znaczącą rolę dla lokalnej gospodarki, inwestycji i miejsc pracy pełni turystyka. Stąd też wiele branż bezpośrednio i pośrednio związanych z turystyką stawia na pracowników z odpowiednimi umiejętnościami językowymi. Sezonowo, podczas wakacji, na zatrudnienie mogą tutaj liczyć również studenci komunikatywnie posługujący się np. językiem angielskim. Generalnie uważa się, że Kraków to raj dla osób znających języki obce. Jeśli połączyć kompetencje językowe z wykształceniem i doświadczeniem w zakresie zaawansowanych technologii, czy teleinformatyki można znaleźć tutaj naprawdę atrakcyjna posadę w korporacji nastawionej na międzynarodową współpracę. Język angielski to tutaj absolutna podstawa. Znajomość dodatkowego języka obcego będzie dla aplikujących o pracę znaczącym atutem.

Krakowskie uczelnie wyższe przyciągają pracodawców

Wiele firm decyduje się na otwarcie swojego oddziału właśnie w Krakowie ze względu na tutejszą obecność uczelni wyższych o różnych profilach. W ten sposób pracodawcy zyskują dostęp do młodych, zdolnych pracowników. Oferty staży, czy zatrudnienie już podczas studiów jest dla obu stron wyraźną korzyścią.

Kraków miastem idealnym dla podjęcia zatrudnienia? Wiele na to wskazuje, jeśli dołączyć do tego całkiem sporo ofert pracy w zakresie produkcji, budownictwa, transportu i prac fizycznych. Jedynym minusem rozwiązania może być sytuacja na krakowskim rynku mieszkaniowym. Nieruchomości nie należą do tanich, a sam Kraków należy do jednych z trudniejszych inwestycyjnie miast w kraju. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.