Wiadomości z Gliwic

Projekt czworaka z innowacyjnym podejściem do zabudowy

  • Dodano: 2023-10-12 09:45, aktualizacja: 2023-10-23 07:02

Budowa domu jednorodzinnego wiąże się z dużymi kosztami. Młodzi ludzie chcą mieć własną nieruchomość, którą dzielą tylko z najbliższymi. Dom może być dla nich niedostępny finansowo, a mieszkanie – nie spełniać oczekiwań. Rozwiązaniem pośrednim między tymi oczekiwaniami są czworaki. Co to za rodzaj zabudowy? Jakie mają wady i zalety?

Czworaki – czym są i kto powinien wziąć je pod uwagę?

W przypadku takiej zabudowy jako właściciel nieruchomości masz do dyspozycji coś więcej niż mieszkanie, ale mniej niż dom jednorodzinny. Czworak z wyglądu przypomina bliźniak, ale w praktyce jest podzielony na cztery mieszkania – 2 na parterze i 2 na piętrze. Każdy lokal ma odrębne wejście, przeważnie dostęp do ogródka lub tarasu, a często również garażu. Przestrzeń czworaka jest podzielona w pionie i poziomie. Do dyspozycji właściciela jednego lokalu może być od kilkudziesięciu do ponad 100 mkw.

W ostatnim czasie wielu deweloperów wznosi obiekty, które stanowią rozwiązanie pośrednie między domem i mieszkaniem. Oczywiście, takie inwestycje mają wady i zalety, ale jednak wiążą się z dużo niższymi kosztami niż budowa obiektu jednorodzinnego. Znajdź projekt czworaka na domoweklimaty.pl i zobacz, jak wiele możliwości daje taka zabudowa.

Największe zalety mieszkania w czworakach

Jeśli wybierzesz ten rodzaj zabudowy, nie będziesz mieć do czynienia z dużą liczbą sąsiadów, jak ma to miejsce w blokach. Obowiązków, związanych z utrzymaniem nieruchomości, będzie mniej niż w domu.

Uzyskany standard zależy od wybranej inwestycji, natomiast jest przeważnie wysoki. Zazwyczaj do dyspozycji mieszkańca jest jedno miejsce parkingowe lub garaż. W wielu przypadkach ogrody są wydzielone wysokimi iglakami, aby lokatorzy mogli zachować więcej prywatności. Jeśli wybierzesz taki obiekt, będziesz mieć 3 sąsiadów, zamiast dziesiątek, jak to wygląda w dużych blokach. Dużym plusem czworaków jest przeważnie bardzo atrakcyjna lokalizacja. Zazwyczaj w otoczeniu znajduje się zabudowa jednorodzinna, co powoduje, że możesz się spodziewać ciszy, spokoju i życia w okolicy, która sprzyja odpoczynkowi. Takie obiekty powstają głównie poza centrum.

Ile będzie Cię kosztować taka inwestycja? Zapłacisz więcej niż za mieszkanie, ale mniej niż za dom jednorodzinny. Jeśli wydaje Ci się, że jeden lokal w czworaku to dla Ciebie zbyt mało, sprawdź projekty domów piętrowych z garażem od Domowe Klimaty. Takie obiekty zapewnić mogą większą powierzchnię i więcej możliwości, ale też wiążą się z większą liczbą obowiązków i wyższymi kosztami zakupu.

Projekt czworaka – na co zwrócić uwagę?

Podstawowe kwestie to liczba pomieszczeń i powierzchnia, które musisz dostosować do aktualnych lub przyszłych wymagań. Istotne, który lokal będzie do Twojej dyspozycji – na parterze czy piętrze? W zależności od tego zyskasz dostęp do ogródka, tarasu lub balkonu. Bez względu, czy budujesz czworak dla najbliższych czy to inwestycja, weź pod uwagę szacunkowe koszty realizacji.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.