Wiadomości z Gliwic

Sposoby aby zacząć jeść zdrowiej, nawet jeśli w siebie nie wierzysz

  • Dodano: 2022-11-17 06:00, aktualizacja: 2022-11-17 06:05

Zdrowe odżywianie może być o wiele trudniejsze, jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia wielu przetworzonych produktów. W takim przypadku pożywne produkty, takie jak owoce i warzywa, mogą wydawać Ci się nieatrakcyjne.

 Kluczem do zdrowego odżywiania jest przestawienie swojego podniebienia na bardziej odżywcze i minimalnie przetworzone produkty. Na szczęście możesz od razu nauczyć się kochać pożywne pokarmy, które poprawią Twoją dietę i zdrowie.

Praktykuj uważne jedzenie

Praktyka uważnego jedzenia polega na zwolnieniu tempa, wsłuchaniu się w swoje ciało i zwróceniu uwagi na to, jak wygląda, pachnie i smakuje jedzenie. Wiąże się z wieloma korzyściami dla zdrowia i może być skutecznym narzędziem w zapobieganiu przybieraniu na wadze. Aby zacząć, ogranicz do minimum wszelkie zewnętrzne czynniki rozpraszające podczas posiłków, wyłączając telewizor i odkładając telefon. Następnie zwolnij podczas jedzenia i dokładnie przeżuwaj każdy kęs, żeby delektować się potrawą. Więcej na www.topsuplementy.com

Eksperymentuj z nowymi składnikami

Jednym z najlepszych sposobów na przećwiczenie podniebienia jest dodanie nowych składników do swojego cotygodniowego menu. Na przykład używanie nieznanych przypraw, takich jak estragon, szałwia, kurkuma, kozieradka czy rozmaryn, może wzmocnić smak zdrowych produktów, których zwykle nie lubisz, w tym warzyw, roślin strączkowych i chudych źródeł białka. Próbowanie nowych potraw i przypraw może również ułatwić ograniczenie spożycia cukru i soli, co poprawi ogólną jakość twojej diety. Oprócz przypraw możesz spróbować kolorowych owoców, takich jak rambutan lub pawpaw, a także wyjątkowych warzyw, takich jak daikon, taro, sunchokes, fiddleheads i jicama.

Jednym z moich ulubionych sposobów na urozmaicenie własnej diety jest cotygodniowe wybieranie ze sklepu spożywczego nowego, interesującego składnika, a następnie znalezienie kilku uzupełniających go przepisów do wypróbowania w ciągu tygodnia.

Powoli wycofuj się z żywności przetworzonej

Stopniowe ograniczanie spożycia przetworzonej żywności to świetny sposób, by zacząć ćwiczyć swoje podniebienie i wprowadzać do diety świeże składniki. Powolne eliminowanie przetworzonej żywności może być również bardziej trwałe niż jej natychmiastowe usunięcie z diety. Badania wykazały bowiem, że pozbawianie się określonych produktów może zwiększyć krótkotrwałe zachcianki żywieniowe. Zacznij od ograniczenia spożycia chipsów, ciastek, cukierków, przetworzonego mięsa i pakowanych deserów.

Oczyść swoje podniebienie

Podczas następnego posiłku spróbuj kilka razy oczyścić swoje podniebienie, żeby docenić unikalny smak każdego składnika. Łatwym sposobem jest wypicie łyka wody pomiędzy kolejnymi kęsami różnych potraw, a nie przełączanie się pomiędzy dodatkami, daniami głównymi i deserami w trakcie posiłku. Pieczywo, krakersy i owoce również mogą pomóc w oczyszczeniu podniebienia, ułatwiając delektowanie się poszczególnymi składnikami posiłku. Więcej na esomed.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.