Wiadomości z Gliwic

Szukasz korzystnych kursów walut? Sprawdź nasze wskazówki!

  • Dodano: 2024-03-19 18:00, aktualizacja: 2024-03-20 21:09

Planujesz wymianę waluty? Najpierw koniecznie wykonaj odpowiedni research. Chcesz znaleźć najlepsze notowania interesujących Cię walut? Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę i doradzimy, jak zrobić to szybko oraz oszczędnie.

Gdzie znaleźć kursy walut?

Notowania walut możesz prześledzić na kilka sposobów. Do wyboru masz m.in.:

  • kantory stacjonarne,
  • kantory internetowe,
  • strony www banków,
  • niektóre internetowe serwisy informacyjne,
  • portale finansowe.

Zaletą niemal wszystkich rozwiązań (poza kantorami stacjonarnymi) jest fakt, że kursy sprawdzisz bez wychodzenia z domu. Pozostaje kwestia aktualności danych, ale o nią najczęściej nie musisz się martwić. Szczególnie w przypadku niektórych kantorów online, które odświeżają dane co pół minuty. Kurs walut w ProStream jest aktualizowany właśnie w takich odstępach czasu. W dalszej części artykuły znajdziesz porady, które ułatwią Ci znalezienie najkorzystniejszych cen walut.

Sprawdzaj ceny walut w zaufanych źródłach

Wiele mówi się o bezpieczeństwie w internecie. Bardzo słusznie, ponieważ to niezwykle istotna kwestia. Z wygody coraz częściej korzystamy z wirtualnych źródeł wiedzy, sklepów online czy różnego rodzaju komunikatorów internetowych. Takie rozwiązania mają wiele plusów, jednak wiążą się z pewnym ryzykiem. Musimy zwracać uwagę na to, by czerpać informacje tylko ze stron z certyfikatem SSL i wiarygodnych portali.

Często po sprawdzeniu kursów walut decydujemy się na ich natychmiastowe kupno. Jeżeli wybierzemy transakcję w nieodpowiednim miejscu, może się to wiązać z ryzykiem oszustwa, wyłudzeniem danych, przechwyceniem haseł oraz wieloma innymi potencjalnymi problemami. Przed zakupem należy także dokładnie sprawdzić warunki oraz regulamin i upewnić się, że nie ma żadnych dodatkowych kosztów bądź prowizji. Co jeszcze jest ważne w czasie poszukiwań?

Porównuj, monitoruj aktualne źródła lub skorzystaj z dogodnych ułatwień

Jeśli zależy Ci na jak najlepszej cenie, zazwyczaj wymaga to poświęcenia czasu. Konieczne jest bowiem sprawdzanie różnych miejsc oraz platform i zestawianie ze sobą uzyskanych danych. Trzeba także śledzić na bieżąco różne strony i patrzeć, czy pożądany przez nas kurs walut został osiągnięty. 

Istnieje jednak łatwiejsze rozwiązanie skierowane do przedsiębiorców. Wystarczy założenie konta na stronie ProStream, a platforma będzie śledzić kurs za Ciebie. Jak to się odbywa? Najpierw wypełniasz wniosek, a następnie ustawiasz alert, który poinformuje Cię, gdy docelowy kurs wybranej waluty zostanie osiągnięty. W tym momencie dostaniesz SMS lub e-mail, zależnie od tego, jaką formę komunikacji wybrałeś. Usługa jest darmowa.

To jednak nie wszystko. Klienci firmowi bardzo chwalą także inną z usług, która zabezpiecza ich przed ryzykiem kursowym. Transakcja forward to instrument płatniczy umożliwiający sprzedaż lub zakup waluty po wcześniej ustalonym kursie w określonym terminie. Dotyczy to rozliczeń importu, eksportu bądź usług świadczonych w przyszłości. Dzięki tej transakcji z góry wiesz, ile zapłacisz za określoną walutę, nawet jeśli umowa handlowa zostanie w pełni zrealizowana dopiero 2 lata po jej zawarciu. Jeżeli więc cena interesującej Cię waluty jest aktualnie korzystna – nie wahaj się i zdecyduj na forward walutowy.

Artykuł sponsorowany

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.