Wiadomości z Gliwic

Transformacja procesów dzięki systemowi EAM 4FACTORY: Studium przypadku firmy JAMAR

  • Dodano: 2023-09-18 11:45, aktualizacja: 2023-10-05 08:48

Firma JAMAR powstała w 1994 roku. Jest dynamicznie rozwijającą się spółką, której wyroby znane są w kraju i za granicą. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje szeroki asortyment produktów spożywczych. Z artykułu dowiesz się jakie pozytywne skutki zaobserwowano po wdrożeniu rozwiązania EAM 4FACTORY w firmie Jamar oraz korzyści z niego wynikające.

Wśród najważniejszych produktów firmy Jamar można wyróżnić: warzywa konserwowe, koncentraty, octy, przyprawy, dodatki obiadowe, sosy, soki, syropy i przetwory owocowe. Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad dwustu pracowników. Zakład współpracuje tylko z profesjonalnymi, polskimi plantatorami, którzy dostarczają firmie surowiec najwyższej jakości. Do zasiewów wykorzystywane są odmiany roślin o najlepszych parametrach. Uprawy są nadzorowane i monitorowane przez specjalistów przedsiębiorstwa JAMAR, którzy dbają o to, by surowce do przetwórstwa spełniały wymagania certyfikatu IFS, wyróżniały się najwyższą jakością, a także cechowały wysokimi walorami smakowymi i odżywczymi. Wyroby firmy JAMAR spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Powód wdrożenia systemu klasy CMMS - EAM - ang. Enterprise Asset Management)

Cel wdrożenia systemu EAM 4FACTORY w firmie JAMAR był dokładnie określony. Początkowo skoncentrowano się na ustaleniu celów i harmonogramu z dostawcą oprogramowania, firmą DSR S.A. System miał zapewnić pełen dostęp do stanu maszyn i zgłoszeń w całej firmie, obejmując maszyny, pojazdy, obiekty i inne wyposażenie. Sylwester Szafer, Kierownik ds. technicznych i inwestycji w JAMAR , podkreślił, że celem było usprawnienie przepływu informacji między działami produkcji i technicznym, eliminując zgłoszenia telefoniczne i ustne przekazy mechanikom na produkcji.

Przeczytaj również: https://www.dsr.com.pl/rozliczanie-kosztow-produkcji-z-uwzglednieniem-kosztow-wytworzenia-produktow/

System EAM 4FACTORY ma umożliwiać natychmiastowe zgłaszanie awarii, co jest kluczowe dla działu Utrzymania Ruchu. Pracownicy firmy mogą teraz samodzielnie rejestrować różne zdarzenia w dowolnym miejscu i czasie za pomocą wersji terminalowej systemu EAM 4FACTORY, co przyspiesza reakcję służb utrzymania ruchu.

W firmie JAMAR, uruchomienie systemu EAM 4FACTORY było poprzedzone starannym określeniem celów i harmonogramu wdrożenia we współpracy z dostawcą oprogramowania, firmą DSR S.A. System miał zapewnić pełny dostęp do stanu maszyn i zgłoszeń w całej firmie, obejmując maszyny, pojazdy, obiekty i inne wyposażenie.Podczas prac przedwdrożeniowych, pojawiły się pewne wyzwania związane z nastrojami pracowników technicznych, którzy obawiali się dodatkowej pracy związanej z nowym systemem komputerowym. W odpowiedzi na te obawy, Po uruchomieniu, firma skupiła się na rozwiązywaniu problemów przed ich pojawieniem się, szczególnie dzięki konserwacji zapobiegawczej. System pozwolił na stworzenie harmonogramów konserwacji i prewencji oraz zautomatyzował przepływ informacji, eliminując wcześniejsze wersje papierowe dokumentów.

Wprowadzenie EAM 4FACTORY przyniosło liczne korzyści, w tym uporządkowaną ewidencję zasobów, 25 000 zgłoszeń zdarzeń i 20 000 zleceń prewencyjnych. Dodatkowo, system umożliwił lepszą kontrolę nad zasobami produkcyjnymi, zwiększenie wydajności maszyn, obniżenie kosztów operacyjnych, a także pracę mobilną i łatwe planowanie przeglądów.

Przeczytaj również: https://www.dsr.com.pl/piec-glownych-sposobow-na-optymalizacje-procesow-produkcyjnych/

Podsumowując, wdrożenie systemu EAM 4FACTORY przebiegło sprawnie dzięki wsparciu dostawcy oprogramowania, firmie DSR S.A. Ostatecznie przyniosło wiele korzyści, w tym lepszą organizację pracy służb utrzymania ruchu, efektywność zarządzania zasobami produkcyjnymi oraz możliwość pracy z dowolnego miejsca.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu EAM 4FACTORY:

https://www.dsr.com.pl/zarzadzanie-procesem-utrzymania-ruchu-eam-4factory/

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.