Wiadomości z Gliwic

Usługi IT podstawą pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

  • Dodano: 2020-05-29 13:30

Obecna sytuacja wywołana panującym koronawirusem SARS-CoV-2 znacznie różni się od naszej codzienności. W trosce o nasze życie i zdrowie większość czasu siedzimy w domu, ograniczamy spotkania ze znajomymi i rodziną. W tym wszystkim zmienił się również tryb naszej pracy. Nasze obowiązki musieliśmy przenieść do domu i jakoś przystosować się do nowej rzeczywistości. Jak jednak zorganizować najlepsze warunki i komfort pracy? W tym wszystkim niezbędny jest odpowiedni sprzęt, korzystanie z odpowiednich usług IT, a także odpowiednia organizacja. To działa!

Sprzęt i odpowiednie przygotowanie miejsca pracy

Nowa rzeczywistość wymaga od nas nowego przystosowania się i odnalezienia, aby maksymalnie wykorzystać możliwość pracy zdalnej. Jak jednak stworzyć najlepsze warunki domowego biura? Podstawą jest stworzenie miejsca bez rozpraszaczy, które zapewni nam komfort i skupienie się na pracy. Musimy również pomyśleć, że zazwyczaj w domu nie mamy ergonomicznych mebli i sprzętów, które zapewniają nam korzystanie z nich przez dłuższy czas bez uszczerbku na zdrowiu. Pamiętajmy w tym wszystkim o naszym wzroku i kręgosłupie, kilkugodzinne siedzenie w krzywej pozycji nie jest wskazane. Mogą nam w tym pomóc również usługi IT, programy, które poprawią naszą pracę, a także podpowiedzą jak w tym wszystkim się odnaleźć.

Oprogramowanie i jego aktualizacja

Dobry sprzęt to podstawa, jednak należy uzupełnić go odpowiednim oprogramowaniem, odpowiednio go skonfigurować i uzupełnić innymi usługami IT. Do tej pory jeśli pracowaliśmy w pracy w zespole wystarczyło odwrócić głowę do swojego współpracownika lub ewentualnie przejść się do innego pokoju. W obecnych czasach to niemożliwe, więc komunikacja przez internet jest tutaj kluczowa. Służą do tego nie tylko maile i portale służbowe, ale również platformy wizualne np. skype, zoom czy google meet, jak i programy służące do zarządzania projektami. Usługi IT to podstawa pracy zdalnej. Nie wiemy ile potrwa obecna sytuacja, dlatego kluczowa jest odpowiednia aktualizacja. Praca zdalna jest możliwa, wystarczy odpowiednio się do tego przygotować.

Praca to nie tylko...praca!

Pamiętajmy, że obecna sytuacja jest nie tylko dla na nas dziwna, lecz także bardzo ciężka psychicznie. Siedzimy w domu, ograniczamy kontakty z ludźmi co jest dla nas zupełnie nowe. Nie mamy z kim wypić porannej kawy przy pogaduszkach, podzielić się plotkami czy wyskoczyć na lunch. Pamiętajmy, że praca to nie tylko praca, liczy się również dobra atmosfera i samopoczucie. Zadowolony pracownik to efektywny pracownik. Usługi IT są wspaniałym rozwiązaniem, jednak chwilami bywają dosyć męczące. Pamiętajmy o robieniu sobie przerw, trzymaniu się ram czasowych pracy, a także od czasu do czasu zamiast webinaru z klientami spotkajmy się z kolegami z pracy. Jesteśmy osobno, ale tylko wspierając się nawzajem możemy wyjść z tego cało.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.