Wiadomości z Gliwic

Wielkie otwarcie Funzeum w Gliwicach

  • Dodano: 2022-02-08 07:30, aktualizacja: 2022-05-30 11:01

Już 26 i 27 lutego 2022 odbędzie się „Wielkie Otwarcie” Funzeum, największego w Polsce obiektu edukacyjno-rozrywkowego oferującego multimedialne instalacje inspirowane magią światła i kolorów.

Warto więc kupić bilet, przyjść do Funzeum i spotkać Influencerów: @MartiRenti, @Saszan, @Dry.Risers i wielu innych. 

W programie „Wielkiego Otwarcia” jest między innymi: ponad 50 interaktywnych instalacji, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz atrakcje i konkursy z nagrodami.


Czym jest Funzeum? 

Funzeum, które znajduje się w galerii handlowej „Europa Centralna” w Gliwicach, jest obiektem innym niż wszystkie tradycyjne placówki muzealne. Wizyta w Funzeum to podróż do kolorowej, bajkowej rzeczywistości, której źródłem są nowoczesne technologie oraz gra świateł i kolorów. Ponad kilkadziesiąt multimedialnych instalacji tematycznych, zaprojektowanych w oparciu o kolory i różne źródła światła, ma oddziaływać na wiele zmysłów i pobudzać wyobraźnię zwiedzających. Dzięki interaktywnym elementom wystawy, zwiedzanie Funzeum w Gliwicach ma być niezwykłą przygodą, pozwalającą uwolnić wyobraźnię i kreatywność, dobrze się przy tym bawiąc.

Funzeum to kraina przystosowana dla dzieci od 2 do 102 lat, w której można bawić się eksponatami, robić zdjęcia i uczyć się poprzez zabawę, a przede wszystkim - funtastycznie spędzić czas. 

Atrakcje Funzeum

Wśród dostępnych scenerii znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, pokój nieskończoności, kryształowa komnata czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Jednym z zaskakujących  udostępnionych w obiekcie elementów będzie największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Innym „nietypowym eksponatem”, dostępnym w przestrzeni Funzeum, będzie interaktywne akwarium, w którym zwiedzający będzie mógł ożywić pokolorowaną przez siebie rybę.

Wszystkie instalacje zajmują powierzchnię prawie 4 tys. m2, co przekłada się na co najmniej kilka godzin aktywnego zwiedzania. W cenie biletu można korzystać ze wszystkich atrakcji, a w środku wystawy znajduje się Funcafe, więc każdy, kto opadnie z sił, będzie mógł je odzyskać bez opuszczania terenu obiektu.

Więcej informacji i sprzedaż biletów na stronie Funzeum: https://www.funzeum.pl/ oraz w mediach społecznościowych

Facebook:
https://www.facebook.com/funzeum
Instagram:
https://www.instagram.com/funzeum_pl/
TikTok:
https://www.tiktok.com/@funzeum


 

Wielkie otwarcie Funzeum w Gliwicach

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.