Wiadomości z Gliwic

Współpraca z deweloperem - co zrobić, by była ona efektywna?

  • Dodano: 2023-05-17 12:00

Zakup nieruchomości zwykle związany jest z wielkimi emocjami i szeregiem dylematów. Nie da się ukryć, że dla większości z nas jest to jedna z największych inwestycji, na jakie decydujemy się w całym życiu. Potencjalny nabywca chce więc, by dany lokal został idealnie dopasowany do jego potrzeb oraz preferencji. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na współpracę z deweloperem, który podczas poszukiwań wymarzonej nieruchomości może okazać się nieocenioną pomocą. Jednak o czym warto podczas takiej współpracy pamiętać, by była ona efektywna?

Współpraca z deweloperem i sprecyzowanie potrzeb

Wiele osób traktuje deweloperów jako "złoty środek" w momencie kiedy rozpoczynają się poszukiwania wymarzonego mieszkania. Niemniej jednak warto mieć na uwadze to, że deweloper - w pierwszej kolejności - musi przede wszystkim poznać swojego klienta i wiedzieć, czego dokładnie on szuka. Wobec tego, w pierwszej kolejności warto sprecyzować swoje potrzeby, o których możemy poinformować dewelopera podczas pierwszego spotkania. Zastanówmy się:

  • jaki metraż nieruchomości nas interesuje?
  • jaki rozkład pokoi będzie nam odpowiadał?
  • jaka lokalizacja wydaje się nam najbardziej atrakcyjna?
  • czy zależy nam na możliwości skorzystania z pomieszczeń dodatkowych jak np. komórka lokatorska?

Znalezienie odpowiedzi na powyższe pytania pomoże nam określić, czego tak naprawdę szukamy i jakie lokale nas interesują. Dodatkowo, znacznie ułatwi to pracę deweloperowi, który będzie w stanie zaprezentować nam jedynie takie nieruchomości, które dopasują się do naszych potrzeb. Zaoszczędzimy dzięki temu nie tylko swój czas, ale także unikniemy niepotrzebnego stresu.

Zastanówmy się nad możliwościami budżetowymi

Podczas spotkań i całej współpracy z deweloperem nie możemy zapomnieć o jednej, najważniejszej kwestii. Mianowicie, są nią nasze możliwości budżetowe. Jak wiadomo, noszenie się z zamiarem zakupu nieruchomości - dla większości z nas - będzie jednoznaczne z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Warto więc sie upewnić, że nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca i faktycznie bank udzieli nam zobowiązania na daną kwotę. Co więcej, musimy wziąć pod uwagę również koszty dodatkowe, jakie są związane z ewentualnymi kosztami utrzymania lokalu - opłaty za energię, czynsz czy wywóz śmieci. Faktem jest, że w przypadku zakupu mieszkania w nowej inwestycji, deweloper nie będzie w stanie tych kosztów precyzyjnie określić. Jednak może on nam je podać w dość dużym przybliżeniu. Wówczas wystarczy szybko skalkulować, czy przypadkiem zakup tej, a nie innej nieruchomości, nie będzie dla nas zbytnim obciążeniem finansowym w przyszłości.

Wybierzmy najlepszego i najbardziej doświadczonego dewelopera

W przypadku kiedy mamy już sprecyzowane własne oczekiwania, a także określone możliwości budżetowe, możemy śmiało zdecydować się na spotkanie z deweloperem. Jednak kluczem sukcesywnej współpracy będzie wybranie najlepszego z nich. Jeśli np. poszukujemy doświadczonego dewelopera w stolicy, możemy zwrócić uwagę na https://www.forestclub.com.pl/. Jest to deweloper z wieloletnim doświadczeniem na rynku warszawskich nieruchomości i może on pochwalić się gronem zadowolonych klientów. Dzięki niemu wybór mieszkania w Warszawie będzie dla nas o wiele łatwiejszy. Jeśli interesują nas nieruchomości w innych miastach, to również warto znaleźć takiego dewelopera, który swoją wiedzą i doświadczeniem poprowadzi nas przez cały proces - od poszukiwań nieruchomości, aż do sfinalizowania transakcji. Wówczas cała współpraca będzie przyjemna i korzystna dla obu stron!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.