Wiadomości z Gliwic

Wynajem sprzętu ogrodniczego, kiedy warto?

  • Dodano: 2020-05-29 12:45, aktualizacja: 2020-06-03 06:10

Większość właścicieli domków jednorodzinnych marzy o pięknym, zadbanym ogrodzie, który będzie wizytówką nieruchomości. Niestety, samo posadzenie roślin i zasianie trawnika nie jest wystarczające. Konieczne jest regularne przeprowadzanie prac pielęgnacyjnych, które pozwolą nie tylko utrzymać efekt, ale też go poprawić. Do ich wykonania jest potrzebny sprzęt. Część akcesoriów należy kupić, jednak część warto wypożyczyć. Kiedy warto zdecydować się na wynajem sprzętu ogrodniczego i co można znaleźć w wypożyczalni? Sprawdź!

 

Wynajem sprzętu ogrodniczego - dlaczego warto?

Największą zaletą sprzętu ogrodniczego jest jego dostępność. Większość wypożyczalni dysponuje nie kilkoma, ale kilkudziesięcioma modelami, dzięki czemu są one dostępne od ręki. Co więcej, cena wynajmu jest znacząco niższa niż zakupu nowego urządzenia, co z kolei pozytywnie wpływa na budżet. Oczywiście właściciel może zainwestować w tańszy sprzęt ogrodniczy, jednak profesjonalne akcesoria pozwalają uzyskać lepsze efekty, czego niestety nie można powiedzieć o tych niższej jakości (zdarzają się sytuacje, że nie tylko nie można przy ich użyciu wykonać konkretnych prac, ale też niszczą roślinność).

Decydując się na nabycie sprzętu ogrodniczego, należy pamiętać, że konieczne jest też dbanie o jego stan techniczny. W tym wypadku wynajem sprzętu ogrodniczego to kolejny plus – to firma dba o utrzymanie go w czystości i przeprowadzanie prac konserwacyjnych. Czynności te pozytywnie wpływają na komfort wykonywania prac ogrodowych, ale zmniejszają też ryzyko awarii. Warto też dodać, że firmy zajmujące się wypożyczaniem akcesoriów na droższe sprzęty mają dodatkowe ubezpieczenie, również dla klienta, przez co nie musi się on obawiać konieczności ponoszenia opłat za pojawienie się usterek (tylko tych powstałych nie z jego winy).

Jaki sprzęt warto kupić na własność?

Wynajem sprzętu ogrodniczego jest świetnym rozwiązaniem w przypadku narzędzi używanych sporadycznie. Część z nich warto jednak kupić i mieć na własność – należą do nich np. kosiarka, nożyce do żywopłotów czy też wszelkie narzędzia ręczne. Oczywiście ich zakup wiąże się ze sporym wydatkiem, aczkolwiek są to urządzenia często wykorzystywane, przez co ich wynajem jest nieopłacalny.

Co więc warto wynająć?

Jak już wspomniano, wypożyczanie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku drogich sprzętów i urządzeń, które są używane raz na jakiś czas. Zaliczyć do nich można np. glebogryzarkę, która pozwala spulchnić glebę, a jest wykorzystywana raz w roku. Podobnie sytuacja wygląda z dmuchawą do liści – nowa kosztuje kilkaset złotych, a jej wynajęcie to koszt około 50-70 zł na dobę. Nie warto przepłacać, zwłaszcza że korzysta się z niej maksymalnie kilka razy w roku. To samo dotyczy np. odśnieżarki, która pozwala w prosty sposób odśnieżyć wjazd czy chodnik. Dla dużych powierzchni warto postawić na wyspecjalizowany sprzęt, który kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wówczas zapłacenie 100 maksymalnie 200 zł za jej wynajem jest znacznie korzystniejsze.

Decydując się na wynajem dużego sprzętu kilka razy w roku, warto też pamiętać, że nie wymaga on organizacji miejsca do posezonowego przechowywania, co również może przysporzyć właścicielowi niemały kłopot.

Sprawdź ofertę wynajmu firmy Komplex-Breuer

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.