Wiadomości z Gliwic

Z kamerą na zewnątrz. Nowoczesna alternatywa domofonu

  • Dodano: 2022-08-16 07:45, aktualizacja: 2022-08-16 07:53

Wideodomofon coraz częściej zastępuje klasyczne domofony, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego społeczeństwa, pragnącego bezpieczeństwa w swojej okolicy. Dane z ostatnich lat ukazały bowiem, że domy jednorodzinne są częściej narażone na włamania i kradzieże. Nie ma w tym nic dziwnego – są one bowiem idealnym celem, gdyż zwykle sąsiedzi są daleko, a pod osłoną nocy można przemknąć wręcz niezauważalnie. Idealnym wyjściem jest więc zakup specjalistycznego sprzętu, który nie tylko odstraszy potencjalnych włamywaczy, lecz również uzbroi domowników w poczucie bezpieczeństwa - wszystko bowiem będzie na wyciągnięcie...telefonu.

Zdalne sterowanie – tak, to możliwe! Aktualne funkcje wideodomofonu

Instalacja tego rodzaju sprzętu to rzecz niezwykle prosta – jeżeli zaś nie masz dogodnego podłoża na jej wykonanie, znakomitym wyborem będzie zakup wideodomofonu bezprzewodowego, który obecnie cieszy się największą popularnością z całej rodziny domofonów. Konkretne modele posiadają rozmaite i przydatne funkcje, do których zalicza się rejestrator obrazu, kamerę z regulowanym kątem widzenia, możliwość podłączenia dodatkowego ekranu czy czytnika linii papilarnych. Dla osób, które cenią sobie własną przestrzeń i spokój, producenci wideodomofonów wymyślili również specjalną funkcję „nie przeszkadzaj”, która całkowicie wyłącza dzwonek przy furtce czy drzwiach na określony przez daną osobę czas. Obsługa urządzenia za pomocą aplikacji w telefonie daje mocną swobodę i pozwala mieć kontrolę nad tym, co dzieje się tuż przed domem nawet wtedy, kiedy nikogo w nim nie ma. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób lękliwych lub tych, którym zależy na dodatkowych zabezpieczeniach niż furtka czy drzwi. Wideodomofony pomagają w identyfikowaniu sprawców kradzieży, ale również pozwalają domownikom na upewnienie się, czy osoba chcąca wejść do domu ma dobre intencje i jest tą, za którą rzeczywiście się podaje.

Wideodomofon – inwestycja na lata. Dlaczego warto go mieć?

Podczas zakupu wideodomofonu powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość i to, z czego jest on zbudowany – głównie dlatego, że sprzęt ma służyć latami, a nie zużyć się po roku czy dwóch latach. W zestawie wideodomofonu powinien znajdować się wewnętrzny monitor sterujący, stacja bramowa, zasilacze sieciowe, zestaw montażowy, uchwyt ścienny na monitor i przede wszystkim instrukcja. Należy bowiem od samego początku wiedzieć, że wideodomofon to przedmiot wieloczęściowy, w skład którego wchodzi kilkanaście elementów od których de facto sprzęt jest zależny. Na szczęście nie musisz martwić się o takie rzeczy, korzystając z oferty zaufanych przedsiębiorców. Jednym z nich jest 5Tech, na którego stronie 5Tech.pl można zapoznać się z licznym asortymentem wideodomofonów najwyższej klasy i jakości. Kupując od renomowanych sprzedawców wiesz, że twój produkt to spełnienie wszystkich oczekiwań w jednym. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo – spraw, by było ono jak najlepsze, wraz z nowoczesnym wideodomofonem. I już nikt cię nie zaskoczy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.