60 maratonów z Gliwic do Barcelony: kolejny etap pokonany
Biegacz ekstremalny Tomasz Sobania konsekwentnie realizuje swój cel – przebiegnięcie 60 maratonów w ciągu 60 dni. 8 października dotarł do Paryża, pokonując do tej pory 1470 km.
Stolica Francji to 35. przystanek na trasie sportowca – przed nim jeszcze ponad 1000 km do osiągnięcia mety – stadionu Camp Nou w Barcelonie.
36. dzień biegu z Gliwic do Barcelony miał być chwilą przerwy i oddechu od ekstremalnie długiej trasy. Tomasz Sobania nie odpuszcza jednak żadnej okazji do pokonania kolejnych kilometrów – dzięki uprzejmości organizatorów paryskiego biegu Les 20 Kilomètres de Paris, dostał się na listę uczestników po zamknięciu zapisów i przebiegł wraz z tysiącami paryżan dystans 20 km.
W walce z uzależnieniami
10 października biegacz wrócił na trasę i wytrwale przebiega kolejne zaplanowane odcinki – następnym dużym miastem, do którego zmierza, jest francuski Lyon. Skrzydeł dodaje mu cel, który przyświeca całej akcji – biegnąc, chce zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz Fundacji Arka Noego z Gliwic, która pomaga młodzieży walczącej z uzależnieniami.
Tagi:



![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [01.12 – 6.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/970517.informacja.jpg)


![Emocje, zabawa i kultura. Sprawdź, co dzieje się w regionie [28.11 – 4.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/07/903591.informacja.jpg)



![Piesza wtargnęła pod nadjeżdżający samochód! [WIDEO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/828455.informacja.jpg)
![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [02-08.10]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/05/1527797.informacja.jpg)






Dodaj komentarz