Gliwice: Zachodnia obwodnica – kolejny odcinek
Budowa obwodnicy zachodniej wkracza w kolejny etap.
Podpisano umowę na budowę blisko dwukilometrowego odcinka od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego.
Inwestycję, za kwotę 42 mln zł wykona konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach oraz Eurovia Polska. Wyłoniony w procedurze przetargowej wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 31 października 2021 r. Wykonawca jest zobowiązany również do pozyskania wcześniej wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Na odcinku obwodnicy od Sowińskiego do Daszyńskiego kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, na którym będą mogli rozwinąć prędkość do 60 km/h. Powstanie też droga serwisowa i ciąg pieszo-rowerowy. Wzdłuż trasy pojawi się nowe oświetlenie. Stanie tam także tablica zmiennej treści, prezentująca m.in. informacje drogowe i pogodowe.
Jednocześnie trwa budowa obwodnicy zachodniej na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej, a także w części południowej obwodnicy, od ul. Bojkowskiej do ul. Pszczyńskiej. (mf)
Tagi:
Urząd Miasta

![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [01.12 – 6.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/970517.informacja.jpg)


![Emocje, zabawa i kultura. Sprawdź, co dzieje się w regionie [28.11 – 4.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/07/903591.informacja.jpg)



![Piesza wtargnęła pod nadjeżdżający samochód! [WIDEO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/828455.informacja.jpg)
![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [02-08.10]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/05/1527797.informacja.jpg)





Dodaj komentarz