Policyjne podsumowanie półmetka wakacji. Straciło życie już 11 osób w wypadkach drogowych
Za nami już połowa wakacji. Przez ten czas ślący policjanci nieustannie dbali o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Jak pokazują policyjne statystyki, dla mundurowych był to okres wytężonej pracy.
Policyjne statystyki
Od początku wakacji na terenie Śląskadoszło do 225 wypadków drogowych, w których zginęło 11 osób, a 261 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych było 3 pieszych, 3 motocyklistów i 1 rowerzysta. Ponadto na drogach województwa śląskiego doszło do 4275 kolizji. W tym czasie śląscy policjanci zatrzymali 963 nietrzeźwych kierujących.
Policjanci apelują o ostrożność
Śląscy policjanci po raz kolejny przypominają wszystkim kierującym o ostrożnej jeździe i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz do natężenia ruchu. Pamiętajmy, aby podczas jazdy zwracać uwagę na oślepiające słońce, które może utrudniać widoczność i koncentrację. Zwolnijmy na mokrej nawierzchni. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Nie zapominajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Jeśli Twoje dziecko ma zaplanowany grupowy wyjazd autokarem na wycieczkę, obóz czy kolonie, zadbaj o kontrolę autokaru i kierowcy przed wyjazdem.
Wakacje pełne roboty
Choć dla wielu osób okres wakacji to czas odpoczynku, policjanci na Śląsku każdego dnia podejmują tysiące interwencji, zatrzymują sprawców przestępstw i osoby poszukiwane. Od początku wakacji zatrzymali 2143 sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz 1777 poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wspólnie z innymi służbami dbają o bezpieczeństwo. Prowadzą szerokie działania profilaktyczne – m.in. odwiedzają obozy harcerskie, kolonie, półkolonie i festyny, gdzie prowadzone są pogadanki, informując o zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniach.


![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [01.12 – 6.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/970517.informacja.jpg)


![Emocje, zabawa i kultura. Sprawdź, co dzieje się w regionie [28.11 – 4.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/07/903591.informacja.jpg)



![Piesza wtargnęła pod nadjeżdżający samochód! [WIDEO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/828455.informacja.jpg)
![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [02-08.10]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/05/1527797.informacja.jpg)





Dodaj komentarz