Wiadomości z Gliwic

16-latek kierował oplem i uciekał przed policją

  • Dodano: 2022-09-13 06:30, aktualizacja: 2022-09-12 21:39

Tuż po północy kierujący oplem astrą wiózł troje pasażerów. Policyjny patrol zainteresował się "wesołym towarzystwem” i postanowił skontrolować kierowcę. Ten jednak postanowił uciekać, i to z zawrotną prędkością, przed oznakowanym radiowozem.

Nastolatek uciekał przed policjantami

Eskapada zakończyła się dla uciekiniera niepomyślnie przy ul. Pszczyńskiej – uszkodził dwa zaparkowane prawidłowo auta, po czym został zatrzymany.

Policjanci ścigający pojazd, obawiając się, że kierowca może doprowadzić do jakiejś drogowej tragedii, zadecydowali o użyciu radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego. Wykorzystując dogodny moment, staranowali i zepchnęli uciekający samochód z toru jazdy. Zatrzymano, jak się okazało, 16-letniego kierującego i towarzyszące mu trzy osoby w podobnym wieku – chłopca oraz dwie dziewczyny. Badania alkomatem i narkotesterem nie wykazały u nikogo z nich obecności środków odurzających czy alkoholu. Nieletnich przekazano wezwanym na miejsce rodzicom. Teraz rodzicom – właściciela auta czeka proces pokrycia kosztów naprawy uszkodzonych pojazdów oraz policyjnej toyoty. Sprawą nieletniego kierowcy i jego pasażerów zajmie się też sąd rodzinny.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.