Wiadomości z Gliwic

70-latek ukradł portfel 14 lat starszej kobiecie

  • Dodano: 2021-05-27 07:00, aktualizacja: 2021-05-26 21:46

Policjanci z II komisariatu zatrzymali 70-letniego mieszkańca Gliwic jako podejrzanego o kradzież portfela 84-letniej kobiecie.

Zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów w rejonie dzielnicy Szobiszowice

Policjanci, otrzymawszy zgłoszenie od pokrzywdzonej, rozpoczęli ustalanie, czy we wskazanych miejscach potencjalnej utraty portfela są kamery. Okazało się, że monitoring sklepowy zarejestrował moment kradzieży.

Gliwiczanka pakowała zakupy leżące na ladzie przy kasie, a podejrzany stał za nią w kolejce i niepostrzeżenie sięgnął po portfel z zawartością 550 zł. Zaskoczeni wiekiem zarejestrowanego sprawcy funkcjonariusze rozpoczęli przeczesywanie rejonu. Ustalono, gdzie mężczyzna mógł się udać i wytypowano miejsce jego zamieszkania.
Starszego pana zastano w domu. Zaskoczony widokiem mundurowych przyznał się do winy i zwrócił skradzione pieniądze - niestety, sam portfel wyrzucił po drodze i nie potrafił sobie przypomnieć, w którym miejscu.

Mężczyzna będzie odpowiadał za swój czyn przed sądem, pozostając na wolności

Kradzieże kieszonkowe są sporym problemem, a ten przykład pokazuje, że nawet zacnie wyglądający starszy człowiek może być sprawcą.

Policjanci przypominają o konieczności należytej dbałości o swoje mienie. Na kradzieże kieszonkowe jesteśmy narażeni szczególnie w środkach komunikacji miejskiej, kolejkach sklepowych czy innych miejscach, w których grupuje się większa liczba osób.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.