Wiadomości z Gliwic

8. PKO Półmaraton Gliwicki już 22 października

  • Dodano: 2022-10-18 06:30, aktualizacja: 2022-10-17 18:16

Popularna gliwicka impreza sportowa zbliża się dużymi krokami. Już 22 października biegacze będą mogli spróbować swoich sił w 8. PKO Półmaratonie Gliwickim. 

Uczestnicy Półmaratonu Gliwickiego będą mieli do pokonania trasę o długości 21097,5 m. Fani krótszych biegów i nordic walking zmierzą się z Gliwicką Dychą – dystansem 10 km. Swoich sił w bieganiu będą mogli spróbować również najmłodsi: do pokonania będą (do wyboru) dystanse o długości ok. 1000, 700, 550, 250 i 100 metrów.

Czasu do imprezy pozostało niewiele – to ostatni moment na intensywną pracę nad formą! 

Start tuż tuż

Punkt startowy półmaratonu został zlokalizowany na gliwickim Rynku. O godzinie 15.00 uczestnicy wyruszą wybraną trasą w stronę Areny Gliwice, gdzie znajdować się będzie meta zawodów. Z kolei biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 12.00 przy Arenie Gliwice. 

Biuro zawodów, mieszczące się w Arenie Gliwice (Wejście A) będzie czynne już w piątek, 21 października w godz. od 16.00 do 20.00, a w dniu zawodów, 22 października, od 10.00 do 13.00.  Tam uczestnicy będą mogli odebrać pakiety startowe, numery zawodników oraz chipy do pomiaru czasu. Na półmaraton obowiązują zapisy, których należy dokonać za pośrednictwem strony https://www.polmaratongliwicki.pl/ w zakładce Zapisy. 

Uwaga! W trakcie trwania biegów przewidziano zmiany w organizacji ruchu, kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami i zachować ostrożność.  Na czas biegu (od godz. 14.30 do 17.00) wstrzymany zostanie  ruch na ulicach: Zwycięstwa, Fredry, Sienkiewicza, DTŚ kierunek DK88 – Katowice, Robotnicza, Akademicka, Zimnej wody, Kaszubska, Krzywoustego i Banacha. Z kolei skrzyżowanie ul. Zwycięstwa i Wyszyńskiego (relacja ul. Dworcowa – plac Piłsudskiego) będzie przejezdne pod nadzorem osób kierujących ruchem. Autobus A4 nie będzie poruszał się ul. Zwycięstwa.

W godzinach od 14.30 do 17.00 utrudniony będzie również dojazd do Narodowego Instytutu Onkologii  im. M. Skłodowskiej-Curie. Zamknięty będzie wjazd od strony DTŚ oraz ulicy Sienkiewicza. Dojazd do Instytutu możliwy będzie od strony Wybrzeża Armii Krajowej, która na odcinku Instytut Onkologii – ul. Orlickiego będzie dwukierunkowa (możliwy wjazd od strony Orlickiego).

Więcej informacji na temat biegu można znaleźć na stronie internetowej: www.polmaratongliwicki.pl oraz na fanpage https://www.facebook.com/polmaratongliwicki. Wszelkie pytania można kierować na adres: biuro@polmaratongliwicki.pl.

8. PKO Półmaraton Gliwicki już 22 października / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również