Wiadomości z Gliwic

"Akcja taka – dom na zimę dla starszaka". Przygarnij psiego seniora!

  • Dodano: 2023-12-08 08:30, aktualizacja: 2023-12-08 10:11

W gliwickim Schronisku dla Zwierząt przy ul. Wschodniej 56 mieszka kilkanaście starszych psów. Dla wielu z nich to kolejna zima w schronisku, być może ostatnia.

Przygarnij starszaka

Każdego roku gliwickie schronisko organizuje akcję „Dom na zimę dla starszaka” – każdy może przezimować leciwego psa. Bywa, że zimy ze starszakami są tak przyjemne dla wszystkich domowników, że nie wyobrażają sobie rozstania i  pieski zostają w nowym domu na stałe. Warto spróbować! 

Starsze nie znaczy gorsze

Uwaga odwiedzających schronisko dla zwierząt zazwyczaj kierowana jest na szczeniaki i to one najszybciej znajdują nowy dom. Starszaki często doczekują kresu swoich dni przy ul. Wschodniej, otoczone troskliwą opieką, ale jaka by ona nie była najlepsza, nigdy nie będzie to kochający, ciepły dom, o którym marzą psy, z osobistą rodziną do przytulania i łaszenia się. Dlatego schronisko organizuje tę szczególną akcję adopcyjną dla spokojnych i już pogodzonych z losem starszaków. Zimowanie starszaka to tzw. adopcja tymczasowa – formalnie opiekunem nadal pozostaje schronisko, które zapewnia wyprawkę i pomoc weterynaryjną, pies zmienia tylko miejsce zamieszkania.

Jedyną potrzebą miłość

Warto wiedzieć, że zazwyczaj starsze psy nie mają wielkich wymagań. Już się wyszalały, nie domagają się długich spacerów, nie zniszczą i nie pogryzą kolejnych butów czy fotela, nie domagają się długich zabaw. Potrzebują tylko własnego kącika, miski z jedzeniem i uwagi ukochanego opiekuna. 

Więcej informacji na temat akcji i działalności gliwickiego schroniska dla zwierząt można znaleźć na stronie internetowej www.schronisko.gliwice.pl. Osoby zainteresowane przezimowaniem starszaka mogą kontaktować się ze schroniskiem pod numerami telefonu: 516-13-84-31 oraz 519-74-35-56. (mf)

"Akcja taka – dom na zimę dla starszaka". Przygarnij psiego seniora!


Źródło: Urząd Miasta Gliwice / fot. pixabay. UM Gliwice

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również