Wiadomości z Gliwic

Biegaj w dowolnym miejscu na świecie i wspieraj małego Franka

  • Dodano: 2020-05-14 10:15

Gliwicka Fundacja „Biegamy z Sercem” zainicjowała akcję charytatywną, w której zachęca do wzięcia udziału w „wirtualnym biegu”. Aby to zrobić, wystarczy wykonać i zarejestrować dowolną aktywność fizyczną (w dniach 22 i 23 maja), w ramach której pokona się przynajmniej 1 kilometr. Cały dochód z akcji zasili konto małego Franka, który cierpi na rzadką chorobę – rdzeniowy zanik mięśni.

W akcji mogą wziąć udział ludzie dobrej woli na całym świecie!

Grupa Pietrzak została partnerem wirtualnego biegu charytatywnego, zainicjowanego przez gliwicką Fundację „Biegamy z Sercem”.

Każdy z tysiąca uczestników biegu otrzyma medal – wystarczy 23 lub 24 maja w dowolnej aktywności pokonać choć jeden kilometr i wesprzeć szczytny cel wpisowym w kwocie co najmniej 40 zł. Zebrana kwota będzie cegiełką wspierającą leczenie małego Franka, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.
                                                                   

Inicjatywa polega na zachęceniu miłośników aktywności pod chmurką do czynnego uczestnictwa w wirtualnym biegu. Wirtualnym, bo nie będzie dużej imprezy, tłumu biegaczy i widzów, mediów i splendoru towarzyszącego zwycięzcom. Ten bieg odbywać się będzie w formie indywidualnej, dostosowanej do potrzeb i możliwości każdego uczestnika. Fundacja zachęca do zadbania w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo własne i innych i dostosowanie się do aktualnych wymogów sanitarnych w zakresie przemieszczania się poza własnym domem. - Uczestniczyć w biegu można gdziekolwiek na ziemi, wystarczy o dowolnej godzinie (23 lub 24 maja), w ramach dowolnej aktywności fizycznej pokonać minimum 1 km. Każdy uczestnik, który na adres mailowy Fundacji wyśle screen ze swoją aktywnością otrzyma pocztą medal za udział w biegu – wyjaśnia Artur Szcześniak z Fundacji „Biegamy z Sercem”.
Organizator biegu określił limit 1000 uczestników, każdy chętny musi opłacić wpisowe w wysokości co najmniej 40 zł – które w całości zasili konto Franka! Rejestracja do wirtualnego biegu do 21 maja do godz. 20.00 lub do wyczerpania się limitu miejsc, który wynosi 1000 osób. 


Grupa Pietrzak nie pierwszy raz współpracuje z gliwicką Fundacją. W ubiegłym roku w ramach projektu Rowerem przez Islandię za jej pośrednictwem zbierała charytatywne kilometry w aplikacji Endomondo. 

Bardzo pozytywnie oceniamy inicjatywy Fundacji „Biegamy z Sercem”. Jest ona przykładem na to, że przy szczerych chęciach i dobrym pomyśle, nawet niewielka organizacja może czynić bardzo dużo dobra. Grupa Pietrzak bardzo chętnie włącza się w takie innowacyjne idee, które wspierają potrzebujących – mówi Mateusz Widuch, marketing manager Grupy Pietrzak. 


Ośmiomiesięczny Franek, na rzecz którego odbywa się wirtualny bieg cierpi na rdzeniowy zanik mięśni

Rzadka i śmiertelna choroba zaatakowała już jego mięśnie oddechowe i przełyku. Jedynie bardzo droga terapia genowa w USA jest w stanie uratować chłopcu życie. Na ten cel rodzina potrzebuje aż 10 mln zł. Fundacja „Biegamy z Sercem” postanowiła włączyć się w akcję pomocową i dzięki aktywnym fizycznie ludziom dobrej woli przekazać swoją cegiełkę na rzecz Franusia. 

Formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScglZHl_R-UjY1F-6LC1kxQbtbjffOVtmIjXASADJsQQL7Cpw/viewform?fbzx=6186700430934692539

Regulamin akcji i zgłoszenia:

https://biegamyzsercem.pl/attachments/article/177/REGULAMIN%20WIRTUALNY%2023-24.05.2020.pdf

Link do akcji:

https://www.siepomaga.pl/franek-surdel?fbclid=IwAR2ni4lLjH8b8gfiiw-gQmga92YlULQGolm9YjzBR5skyN-jBW0Lh3PeP2g


FUNDACJA „BIEGAMY Z SERCEM”
Fundacja została powołana do życia w czerwcu 2013 roku - jako organizacja w 100% NON-PROFIT. Osoby pracujące na rzecz fundacji robią to WYŁĄCZNIE charytatywnie - nie pobierają wynagrodzenia.


Siedziba fundacji mieści się w bezpłatnym Inkubatorze Społecznościowym – dzięki temu Fundacja nie generuje kosztów utrzymania. Motto Fundacji brzmi: Biegamy z Sercem! Biegamy dla innych! Od listopada 2015 r. Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego - KRS 0000470903. 

Biegaj w dowolnym miejscu na świecie i wspieraj małego Franka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również