Wiadomości z Gliwic

Biegnij na orientację z "Cyrkino"

  • Dodano: 2023-01-12 07:15, aktualizacja: 2023-01-11 20:53

Rusza cykl  biegów Gliwickiego Klubu Terenoznawczego "Cyrkino”, działającego przy PTTK Ziemi Gliwickiej. Mają one popularyzować wśród gliwiczan aktywność fizyczną, sport i turystykę.  Dołącz, sprawdź swoją kondycję i orientację w terenie. 

Bieg na orientację

W ramach cyklu „Południowo-Wieczorna Impreza na Orientację” zaplanowano trzy treningowo-szkoleniowe biegi na orientację. Pierwszy odbędzie się 12 stycznia na Sikorniku (start przy SP nr 41 im. Władysława Broniewskiego przy ul. Kormoranów 23). Kolejne biegi zaplanowano na: 9 lutego na Zatorzu i 9 marca na terenie Osiedla Politechnika.

– Chcemy przekonać mieszkańców do zabawy, jaką jest bieg na orientację i poruszanie się z mapą. Jednocześnie chcemy pokazać gliwickie  dzielnice, wskazać interesujące miejsca, które mijamy, ale w natłoku codziennych spraw nie zwracamy na nie większej uwagi. Zależy nam również na popularyzacji aktywności fizycznej i promocji Gliwic wśród mieszkańców okolicznych miejscowości – mówi Agnieszka Ćmiel, prezes Gliwickiego Klubu Terenoznawczego „Cyrkino”, który od 50 lat skupia osoby zajmujące się orientacją turystyczną na terenie ziemi gliwickiej i okolic. 

Zabawa będzie polegać na odnalezieniu w terenie miejsc oznaczonych na mapie i potwierdzenie w nich swojej obecności. Wyzwanie mogą podjąć zarówno rodziny, jak i osoby indywidualne w każdym wieku, zarówno obeznane z biegami terenowymi, jak i dopiero rozpoczynający tę przygodę. Przewidziano osobne kategorie startowe dla mężczyzn i kobiet. Najdłuższa i najtrudniejsza trasa (dla zaawansowanych) będzie miała około 4,5 km długości, krótsza (mniej wymagająca) – około 3 km, łatwa (dla początkujących) około 2 km, a rekreacyjna, rodzinna, drużynowa, bez klasyfikacji – około 1,5 km. Klasyfikacja będzie prowadzona każdego dnia biegu oraz na koniec całego cyklu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie.

Najbliższe spotkanie, na Sikorniku, rozpocznie się 12 stycznia o godz. 17.00 szkoleniem dla chętnych. By zapewnić bezpieczeństwo,  biegacze zobowiązani są do posiadania latarki i odblasków). Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie. Lista uczestników na ten dzień jest już zamknięta, ale osoby, które nie zdążyły wypełnić formularza w terminie mogą wziąć udział w biegu i stawić się na starcie, o ile zapasowe materiały startowe organizatora nie zostaną wyczerpane. 

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna. Współorganizatorami są: Śląski Związek Orientacji Sportowej i klub sportowy Kometa Gliwice.

Biegnij na orientację z "Cyrkino" / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również