Wiadomości z Gliwic

Centrum Kultury Victoria – trwa konkurs na dyrektora

  • Dodano: 2021-08-09 06:30, aktualizacja: 2021-08-08 21:50

W Gliwicach powstaje nowa samorządowa instytucja kultury – Centrum Kultury Victoria, które rozpocznie działalność 1 grudnia.

Trwa konkurs na stanowisko dyrektora

Dokumenty aplikacyjne można składać w Urzędzie Miejskim w Gliwicach do 27 sierpnia.

Rada Miasta Gliwice na czerwcowej sesji powołała do życia nową samorządową instytucję kultury. Centrum Kultury Victoria otworzy nowy rozdział w gliwickiej kulturze.

Prezydent Miasta ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora nowo powstałej instytucji. Przed szefem Victorii rysują się bardzo ciekawe perspektywy zawodowe. Nowa instytucja przy al. Przyjaźni będzie między innymi zajmować się organizowaniem wydarzeń kulturalnych, edukacją artystyczną i współpracą z twórcami. Przy CK Victoria będzie działał punkt informacji turystycznej i kulturalnej, instytucja będzie także odpowiedzialna za opracowywanie analiz i raportów dotyczących kultury.

Jaki jest profil idealnego kandydata na to stanowisko? Szef Victorii powinien być menadżerem z pomysłem na nowe centrum kultury, który potrafi kierować zespołem i ma doświadczenie w zarządzaniu w sektorze kreatywnym. Do jego zadań będzie należało ustalenie organizacji pracy w nowej instytucji i opracowanie autorskiej koncepcji programowej. Dyrektor Victorii zaproponuje także swoją wizję zagospodarowania przestrzeni w otoczeniu siedziby instytucji, czyli alei Przyjaźni w Gliwicach. Poza tym osoba ta powinna umieć inspirować współpracowników do tworzenia w Gliwicach kultury przez duże „K”, aby stale proponować gliwiczanom różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu w naszym mieście.

Kandydaci mają czas na przygotowanie dokumentów aplikacyjnych do 27 sierpnia

Informacje dotyczące konkursu (główne obowiązki dyrektora, niezbędne i dodatkowe wymagania, które muszą spełnić kandydaci na to stanowisko, wykaz wymaganych dokumentów i oświadczeń) można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej UM w Gliwicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również