Wiadomości z Gliwic

Centrum Kultury Victoria zaprasza na koncert "Nie zabijajcie dzieci"

  • Dodano: 2022-06-07 06:30, aktualizacja: 2022-06-06 19:33

Kolejny koncert, podczas którego na jednej scenie stanie młodzież gliwickich zespołów teatralnych i wokalnych MDK w Gliwicach oraz utalentowani młodzi artyści z Ukrainy, m.in. zjawiskowa Monika Glazer, w jej wykonaniu usłyszymy m.in. wzruszającą Modlitwę za Ukrainę.

Koncert "Nie zabijajcie dzieci"

Na scenie usłyszymy w języku polskim i ukraińskim utwory Tarasa Szewczenki, Wasyla Stusa oraz współczesną poezję ukraińską; znane pieśni dawnej Ukrainy oraz te nowe, piosenki powstałe ostatnio w trakcie wojny rozpętanej przez rosyjskich barbarzyńców.

Koncert – widowisko "Nie zabijajcie dzieci" jest głosem protestu młodzieży gliwickiej i młodych Ukraińców, którzy zatrzymali się w naszym mieście uciekając przed wojną – przeciw przemocy, morderstwom i gwałtom na dzieciach, na niewinnych cywilach. Protestem przeciwko wojnie i pragnieniem wsparcia tych, którzy walczą i pozostali na Ukrainie.

W trakcie koncertu będzie można wesprzeć finansowo akcję na rzecz pomocy dla Ukrainy (puszka Caritas). Trzy ostatnie koncerty przyniosły dochód 2430,80 zł z datków publiczności.

  • Opieka artystyczna: Jakub Turkiewicz, Joanna Koćwin i Aleksander Smoliński
  • 11 czerwca Bojków przy ul. Parkowej - Scena Bojków. Wstęp bezpłatny.
Centrum Kultury Victoria zaprasza na koncert "Nie zabijajcie dzieci" / fot. CK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również