Wiadomości z Gliwic

Chopin na horyzoncie

  • Dodano: 2018-02-06 12:45

W Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) 18 lutego wystąpi Joanna Ławrynowicz z recitalem chopinowskim. To będzie świetny wstęp do zaplanowanej na marzec Wiosny z Fryderykiem, cyklu czterech koncertów muzyki fortepianowej.

Joanna Ławrynowicz to ceniona pianistka, laureatka wielu prestiżowych konkursów muzycznych, między innymi Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt. Chopin to jeden z jej ulubionych kompozytorów – jako jedyna polska artystka nagrała komplet jego dzieł solowych i kameralnych. Koncert z cyklu „Podwieczorki muzyczne” rozpocznie się w niedzielę 18 lutego o godz. 17.00. Bilety będą do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3, wtorek–piątek: godz. 10.00–18.00) od 14 lutego oraz przed koncertem w Willi Caro.

Już wkrótce rozpocznie się Wiosna z Fryderykiem. We wszystkie marcowe niedzielne wieczory Palmiarnia w parku Chopina będzie rozbrzmieć muzyką poważną w znakomitym wykonaniu. W programie są recitale między innymi François  Dumonta i Walentiny Igoszyny. Harmonogram koncertów jest dostępny w kalendarium na stronie kultura.gliwice.eu.

(mm)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również