Wiadomości z Gliwic

Chuligańskie pobicie, szybka interwencja i tymczasowe aresztowanie w Gliwicach

  • Dodano: 2023-05-17 09:30

Na wniosek śledczych, gliwicki sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn, podejrzanych o dotkliwe pobicie.

Zatrzymani po szybkiej interwencji przez policjantów kuzyni w wieku 22 i 24 lat, brutalnie pobili z pobudek czysto chuligańskich pewnego 30-latka. Mężczyzna, z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażających jego życiu, trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po 4.00 przy jednym ze sklepów w ścisłym centrum Gliwic. Sprawcy działali bezwzględnie i brutalnie, bez konkretnego powodu i z pobudek czysto chuligańskich. Policjanci natychmiast po zdarzeniu ruszyli w rejon i zatrzymali podejrzanych. Dzięki monitoringowi wiedzieli, w którym kierunku się oddalili.

Pobicie zagrażające życiu

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało pobitego gliwiczanina do szpitala. Okazało się, że 30-latek doznał poważnych obrażeń głowy, zagrażających jego życiu, a będących wynikiem uderzeń pięściami i silnych kopnięć.

Śledczy zabezpieczyli niezbite dowody tego bardzo brutalnego przestępstwa. Materiały zostały już przedstawione sądowi, który nie miał żadnych wątpliwości co do konieczności zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

Śledztwo w sprawie będzie prowadzone przez Wydział Kryminalny I Komisariatu Policji w Gliwicach pod nadzorem prokuratury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również