Wiadomości z Gliwic

KS Sośnica Gliwice z awansem do futsalowej Ekstraklasy

  • Dodano: 2023-05-16 07:15, aktualizacja: 2023-05-15 21:42

Klub Sportowy Sośnica Gliwice po raz pierwszy w swojej historii awansował do FOGO Futsal Ekstraklasy. W przełomowym meczu o miejsce wśród najlepszych klubów w kraju sośniczanie pokonali reprezentację klubu AZS UG Gdańsk, gwarantując sobie tym samym możliwość gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Wielki sukces gliwickich futsalistów

KS Sośnica Gliwice to kolejny gliwicki klub – obok Piasta Gliwice Futsal – który awansował do futsalowej Ekstraklasy.

Drużyna KS Sośnica Gliwice w decydującym dwumeczu barażowym o FOGO Futsal Ekstraklasę pokonała reprezentację AZS Uniwersytetu Gdańskiego Futsal 9:6. Pierwszy mecz rozegrany został w Gdańsku i zakończył się wynikiem 3:2 dla gliwiczan. Bramki dla Gliwic zdobyli Tomasz Szczurek, Jakub Grzybowski i Marcin Kiełpiński. Swoje zwycięstwo sośniczanie przypieczętowali wygraną 6:4 w meczu rewanżowym, który rozegrany został w sobotę, 13 maja, w hali widowiskowo-sportowej im. Jerzego Wojewódzkiego w gliwickiej Sośnicy. Podczas historycznego spotkania trzy bramki zdobył Marcin Kiełpiński, będący jednocześnie zawodnikiem i prezesem KS Sośnica Gliwice oraz radnym miejskim i dzielnicowym. Pozostałe gole należały do Grzegorza Górki, Michała Hyżego i Michała Tkacza. 

– Awans do FOGO Futsal Ekstraklasy to dla nas kolejny duży krok w kierunku rozwoju klubu i spełnienie marzeń o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Pierwszy raz w historii klubu udało się osiągnąć coś tak wielkiego i niesamowicie się z tego cieszymy – mówi Dawid Górski z biura KS Sośnica Gliwice.

Początki działalności klubu sięgają 1945 roku

Nowo powstała drużyna piłkarska nosiła nazwę RKS (Robotniczy Klub Sportowy). Od 1948 do 2009 roku pięciokrotnie zmieniano nazwę drużyny (Górniczy Związkowy Klub Sportowy Orzeł Sośnica – Związkowe Koło Sportowe Górnik Sośnica – Górniczy Związkowy Klub Sportowy Górnik Sośnica – Górniczy Związkowy Klub Sportowy Sośnica Gliwice – Klub Piłki Nożnej Sośnica Gliwice). Po 2009 roku klub rozegrał jeszcze kilka sezonów na najniższych szczeblach rozgrywkowych, a następnie zniknął z piłkarskiej mapy Polski. Dzięki lokalnej inicjatywie klub KS Sośnica Gliwice został reaktywowany w 2015 roku – po dwuletniej nieobecności. Swoją działalność zaczynał od jednej drużyny i rozgrywek na trawiastych boiskach Klasy C. 

Obecnie w KS Sośnica Gliwice trenuje 5 grup seniorskich – po 2 drużyny futsalu i piłki nożnej oraz jeden skład beachsoccer (piłki nożnej plażowej), które występują odpowiednio w FOGO Futsal Ekstraklasie, 3. Polskiej Lidze Futsalu, Klasie Okręgowej, Klasie C oraz 1. Polskiej Lidze Beachsoccera. Klub prowadzi także grupy młodzieżowe oraz – w ramach Stowarzyszenia Kopalnia Talentów Sośnica Gliwice – akademię piłkarską, w której z roku na rok przybywa dzieci, chcących rozpocząć swoją przygodę z piłką nożną właśnie w gliwickiej Sośnicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również