Wiadomości z Gliwic

Czy w budynku przy ul. Zwycięstwa 36 znowu działać będzie restauracja?

  • Dodano: 2023-08-03 10:45

ZBM I TBS ogłosił przetarg ograniczony na wysokość stawki czynszu w lokalu użytkowym przy ul. Zwycięstwa 36. Miasto chce wynająć i tym samym tchnąć nowe życie w kolejną, tym razem dużą, śródmiejską nieruchomość o długich tradycjach usługowych i gastronomicznych oraz kulturalnych. Pomyślny finał sprawi, że w ponad 100-metrowym lokalu na parterze narożnej kamienicy sąsiadującej z Centrum Kultury Victoria mogłaby znów, jak za czasów belle époque, działać stylowa restauracja łącząca wysmakowaną kuchnię z kulturalno-literackim twistem. 

Wieloletnia historia 

Na początku XX wieku w budynku przy ul. Zwycięstwa 36 działał cieszący się wielką renomą kompleks „Hotel und Cafe Victoria”. Na parterze, od frontu, znajdowała się ogólnodostępna sala restauracyjna, w której odbywały się m.in. spotkania gliwickich esperantystów. Jak opisuje Małgorzata Kaganiec w artykule o hotelach w przedwojennych Gliwicach, dzięki sąsiedztwu ogromnej sali teatralnej (to obecnie Ruiny Teatru, przy których działa Centrum Kultury Victoria) goście restauracji mogli liczyć zarówno na ucztę smaków, jak i zmysłów. 

Powrót do korzeni 

Aby odrodzić te tradycje i w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w bliskości prężnie działającego CK Victoria, miasto przeznaczyło parterowy lokal użytkowy o powierzchni 114,82 m2 przy ul. Zwycięstwa 36 do przetargu ograniczonego. Przetarg ustny ograniczony ogłoszony przez Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego odbędzie się 18 sierpnia o godz. 10.00 (pokój 121, I piętro, ul. Dolnych Wałów 11). Wywoławcza stawka czynszu za 1 m2 powierzchni lokalu wynosi 10 zł, a wadium – 3445 zł. 

Czy w budynku przy ul. Zwycięstwa 36 znowu działać będzie restauracja? / fot. fotopolska.eu


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również