Wiadomości z Gliwic

DataBeers - wydarzenie dla wszystkich sympatyków danych

  • Dodano: 2022-06-20 11:00

Międzynarodowe wydarzenie dla pasjonatów danych już po raz drugi odbędzie się w Gliwicach. 24 czerwca swoje prelekcje zaprezentuje m.in. szef działu danych Gazety Wyborczej. Spotkanie jak zwykle z pianką.

O danych z pianką

- Pierwsza edycja DataBeers okazała się wielkim sukcesem i już od dłuższego czasu otrzymujemy emaila z pytaniami kiedy następne spotkanie. W międzyczasie udało się nam zawiązać partnerstwo z firmą Soft Serve i wspólnie zamierzamy teraz kontynuować cykliczne spotkania co ok. 3 miesiące - mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0.

Na drugie już spotkanie przyjedzie m.in. Dominik Uhlig, szef działu danych w Gazecie Wyborczej oraz Michał Rogalski, 21-latek z Łodzi, który zasłynął swoją bazą danych dotyczącą zachorowań na Covid. 

Czym jest DataBeers?

Idea DataBeers zaczęła się w Madrycie w 2014 roku i od tego czasu wydarzenie rozrosło się i rozprzestrzeniło do ponad 18 miast na całym świecie. Gliwice są pierwszym miastem w Polsce, które dołączyło do DataBeers.

- Dwa lata temu mieliśmy okazję wziąć udział w DataBeers Malaga. Ta idea nam się spodobała i chcieliśmy ją przenieść do Gliwic. Wydarzenie możemy kontynuować, dzięki zaangażowaniu firmy Soft Serve i Browaru Głubczyce, który dostarcza piwno, także rzecz jasna bezalkoholowe. - mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0.

Warto dodać, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają napoje i poczęstunek.

- Ostatnie spotkanie było bardzo inspirujące dla wszystkich. Zawiązały się nowe znajomości i współprace. Ta wartość sieciująca jest też dla nas bardzo ważna. A nie działoby się to, gdyby nie atmosfera, która wytwarza się na tych spotkaniach - zauważa Marek Uziel, dyrektor ds. operacyjnych i fundraisingu Fundacji Media 3.0

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 40 osób, dlatego obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisywać się można poprzez formularz.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 24.06.2022 r. w Gliwicach, rozpoczęcie o godz. 18.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również