Wiadomości z Gliwic

Runmageddon w Gliwicach już w ten weekend

  • Dodano: 2022-06-21 06:30, aktualizacja: 2022-06-20 21:47

Po 5-letniej przerwie organizator popularnego biegu z przeszkodami wraca do jednej z ulubionych lokalizacji Runmageddończyków i odbędzie się na hałdach Sośnica.

Runmageddon już w ten weekend

W dniach 25-26 czerwca br. mieszkańcy Gliwic i całego Śląska będą mogli uczcić rozpoczynające się wakacje wspólnym startem w Runmageddonie.  Szansę na to będą miały dzieci, młodzież i dorośli. Dla każdego znajdzie się formuła dostosowana do wieku i przygotowania sportowego. Bo wbrew pozorom, żeby pokonać Runmageddon nie trzeba być harpaganem. Trzeba tylko chcieć dobrze się bawić i lubić przygody - do tego właśnie zachęca organizator. 

Podczas Runmageddonu Silesia dorośli będą mogli pobiec w formule Classic (12 km, 50 przeszkód). Osoby, które ukończyły 16 rok życia mają do wyboru: formułę Rekrut (6 km, 30 utrudnień) i Intro ( 3 km, 15 przeszkód). Młodzież w wieku 12-15 lat będzie mierzyć się z trasą dwóch kilometrów, gdzie rozstawione zostanie ponad 15 przeszkód. W tym roku zadanie nastolatków będzie bardziej wymagające, gdyż pobiegną po trasie dla dorosłych, wzbogaconej o ułatwienia. Dzieci w wieku 4-11 lat będą miały również niecodzienną okazję na przeżycie wspaniałej przygody. Runmageddon Kids czekać będzie na małych zawodników, którzy chcą wyszaleć się i wyskakać, pokonując jeden kilometr z około 15 przeszkodami. 

Runmageddon Silesia Hałdy Sośnice będzie to też świetna okazja na rodzinne szaleństwa. Mama, tata, babcia, dziadek i dzieci wspólnie mogą pokonać formułę Family.

- Formuła Family staje się coraz bardziej popularna. Fakt, że coraz więcej rodziców biega z dziećmi bardzo nas cieszy. Wspólne pokonanie Runmageddonu pozwala kolekcjonować wrażenia i to jeszcze rodzinne. Dlatego zawsze zachęcamy rodziców, by pamiętali, że przykład idzie z góry, a dzieci zarażają się pasją właśnie od nich - mówi dyrektor eventu Adam Ryszczyk.

Runmageddon Silesia będzie wspaniałym przeżyciem dla każdego, kto zdecyduje się na start. Do udziału w nim warto zapisywać się poprzez stronę www.runmageddon.pl. Można to zrobić online do dnia 24 czerwca do godziny 12:00.

Runmageddon w Gliwicach już w ten weekend / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również