Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Dwa ważne skrzyżowania do przebudowy!

  • Dodano: 2017-11-24 15:30

Niebezpieczne skrzyżowanie ul. Kozielskiej, Wyczółkowskiego i Kresowej oraz tzw. „pajączek” przy ul. Wieczorka zostaną przebudowane. W pierwszym przypadku powstanie rondo, w drugim – dwa skrzyżowania.

Organizacja ruchu na tych krzyżówkach sprawia kierowcom sporo kłopotu, dlatego dwa gliwickie skrzyżowania zostaną niebawem przebudowane.

Zniknie „Pajączek”

Zapadła już decyzja w sprawie przebudowy „pajączka”, projekt został wpisany w plan budżetowy na 2018 r. Skrzyżowanie ulic Daszyńskiego, Jasnogórskiej, Wieczorka, Kozielskiej i Sobieskiego zostanie podzielone na dwa. Jedno (Daszyńskiego, Jasnogórska, Wieczorka i Kozielska) będzie sterowane sygnalizacją świetlną, drugie – Daszyńskiego z ul. Sobieskiego – będzie zwykłe. 
– Przy okazji przebudowy tory tramwajowe w ciągu ul. Daszyńskieg zostaną usunięte. Zmodernizowana będzie zatoka autobusowa przy ul. Jasnogórskiej. Przy kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego przygotowane zostaną miejsca postojowe – wylicza Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. – Ponadto przeniesiemy przystanek z ul. Wieczorka na ul. Daszyńskiego, a ten z ul. Daszyńskiego za skrzyżowanie ul. Daszyńskiego i Sobieskiego – dodaje.

Rondo dla Kozielskiej

Bezpiecznie nie jest również na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej, Wyczółkowskiego i Kresowej. Często dochodzi tam do stłuczek i kolizji. Skrzyżowanie jest przepisowo oznakowane, jednak kierowcy popełniają na nim błędy – nie zauważają lub ignorują stojący tam znak STOP, wymuszają pierwszeństwo lub nieprawidłowo wyprzedzają. Ponieważ nie pomogły znaki o ograniczeniu prędkości do 40 km/h ani ostrzeżenie o wypadkach, krzyżówka zostanie przebudowana na bezpieczne, czterowlotowe rondo. Przy okazji przebudowy ronda powstanie nowa nawierzchnia i chodniki.
– Przystanek autobusowy w ciągu ul. Kozielskiej, obecnie znajdujący się przy skrzyżowaniu, zostanie przeniesiony. Dla linii kursujących tą ulicą wybudowana zostanie zatoka autobusowa – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska.
Przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji został już ogłoszony. (mf)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.