Wiadomości z Gliwic

Dworcowy tunel znów będzie otwarty!

  • Dodano: 2021-12-23 07:45, aktualizacja: 2021-12-23 07:52

Dziś, 23 grudnia w godzinach popołudniowych, po niemal rocznym zamknięciu ma zostać udostępnione mieszkańcom przebudowane przejście podziemne biegnące od dworca kolejowego (w części za peronami) do ul. Tarnogórskiej.

Dzięki wykonanym pracom stanowi obecnie spójną całość z nowoczesnymi wnętrzami dworcowymi zmodernizowanymi od podstaw przed kilkoma laty.

Zmiany

W przebudowanym przejściu podziemnym, zmodernizowanym przez wykonawcę Centrum Przesiadkowego w ramach zadania „Zachodnia Brama Metropolii Silesia – Centrum Przesiadkowe w Gliwicach”, wymieniono okładziny ścienne oraz posadzki. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami zamontowano na podłogach oznakowanie prowadzące w formie elementów ostrzegawczych (dotykowych, nawierzchniowych typu „grzybek” oraz „listwa prowadząca”) i przebudowano pochylnię na dojściu do tunelu. W posadzkach zabudowano też nowe korytka odwadniające. Wyremontowano sufity, wykonano nowe instalacje oświetlenia ogólnego i awaryjnego (ewakuacyjnego) i zamontowano kamery monitoringu. Zmieniono także dotychczasowe zadaszenie na wejściu od strony ul. Tarnogórskiej. Obecnie to konstrukcja stalowa z obudową z poliwęglanu litego (przezroczystego, z warstwą ochronną UV), której kształt jest spójny z zadaszeniami całego Centrum Przesiadkowego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.