Wiadomości z Gliwic

Jest już na wjeździe na DTŚ w Katowicach, teraz ma temperować kierowców w Gliwicach

  • Dodano: 2021-12-22 09:00

Jego pojawienie się na estakadzie na początku Drogowej Trasy Średnicowej w Katowicach spowodowało, że służby drogowe nie muszą już co 2-3 dni prostować barier między pasami DTŚ-ki. Bo kierowcy jak tylko go widzą – odruchowo zdejmują nogę z gazu. Teraz taki sam pojawi się w Gliwicach.

  • Wyświetlacze prędkości w całym regionie zdają egzamin. Teraz taki pojawi się w Gliwicach
  • Na Bojkowskiej wyświetlacz prędkości będzie temperował kierowców
  • Mandatów nie wystawi, ale pokaże ile można zapłacić za przekroczoną prędkość

Na ul. Bojkowskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Rolników, zamontowano wyświetlacze prędkości, które mają poprawić bezpieczeństwo na drodze.


Radar wbudowany w ledową tablicę mierzy prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Tym, którzy jadą zgodnie z przepisami wyświetlany jest napis „DZIĘKUJĘ”. W przypadku przekroczenia prędkości pojawia się komunikat „ZWOLNIJ”.

Zarząd Dróg Miejskich sprawdzi czy i w jaki sposób kierowcy reagują na wyświetlacze prędkości. Od wyników uzależniona będzie decyzja o ewentualnym ustawieniu kolejnych – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

Montaż wyświetlaczy został zrealizowany w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Śledztwo pod choinkę? Detektyw Monk od grudnia w Telewizji TVS!

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również