Wiadomości z Gliwic

Dzielnicowy "na wolnym" zatrzymał złodzieja sklepowego!

  • Dodano: 2023-02-08 06:30, aktualizacja: 2023-02-08 00:40

W sobotę, 4 lutego, dzielnicowy z gliwickiego I komisariatu usłyszał podniesiony męski głos, który w sposób niezwykle grubiański, nieprzyzwoity, obrażał ekspedientkę jednego ze sklepów spożywczych. Funkcjonariusz zauważył scenę, w której „klient” pokazał pracownicy nieprzyzwoity gest i wyjechał ze sklepu wózkiem. Policyjny instynkt nakazał interwencję.

Chciał "wypożyczyć towar"

Policjant podbiegł do mężczyzny i okazując legitymację służbową, przedstawił się. Poprosił o wyjęcie paragonu za towar znajdujący się w wózku. Mężczyzna oświadczył, że właśnie wyszedł z izby wytrzeźwień, nie ma przy sobie gotówki, a do sklepu przyszedł towar pożyczyć i, jak twierdził, zamierzał zapłacić za niego w terminie późniejszym.

Tłumaczenie znakomite, ale nie przekonało funkcjonariusza. Dzielnicowy zatrzymał delikwenta razem z towarem, na który składały się między innymi dwie butelki wódki o pojemności 0,7 litra każda. Potem okazało się, że wartość zuchwale ukradzionego przez 60-latka towaru miała wartość prawie 200 złotych. Starszy sierżant Kamil Cieszkowski zadzwonił po pomoc i do czasu przyjazdu patrolu pilnował ujętego sprawcę kradzieży.

Ten przykład pokazuje jasno: nasi stróże prawa są czujni nawet w czasie wolnym od służby. Każdy, kto ma zamiar nabyć w sklepie towar w sposób nielegalny, powinien wiedzieć, że inny kupujący klient może być właśnie policjantem - a ten kradzież z pewnością zauważy i zareaguje. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również