Wiadomości z Gliwic

Dzień Otwarty Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Przyjdź na spotkanie!

  • Dodano: 2023-04-14 09:15, aktualizacja: 2023-04-14 14:45

Serdecznie zaprasza się wszystkich na dzień otwarty Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach! Już 22 kwietnia od godziny 10 do godziny 13 w nowym budynku szkoły przy ulicy Księcia Ziemowita 12 odbędą się liczne atrakcje dla kandydatów do I i II stopnia.

Dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach rytmicznych oraz projektach multimedialnych, na których poczują się jak nasi uczniowie. Dla wszystkich kandydatów i ich rodziców przygotowano koncert w wykonaniu młodych muzyków. Będzie także można zwiedzić budynek szkoły, spojrzeć do sal i porozmawiać z nauczycielami. Ci, którzy nie są jeszcze zdecydowani na konkretny instrument, zobaczą jakie możliwości oferuje szkoła. Natomiast kandydaci do II stopnia będą także mogli sprawdzić swoje uzdolnienia wokalne i zastanowić się nad wyborem instrumntalistyki lub wokalistyki. Dla chętnych nauczyciele przeprowadzą próbny egzamin, żeby oswoić kandydata z czekającymi go zadaniami.

Zalety PSM w Gliwicach

Choć gliwicka szkoła artystyczna działa w mieście już od 1945 roku, w aktualnej siedzibie znajduje się dopiero od września 2022. PSM ma nowy, funkcjonalny budynek, w pełni przystosowany do specyficznej działalności, jaką jest szkolnictwo muzyczne. Uczniowie mogą korzystać z wyciszonych, przygotowanych akustycznie sal, klasy teoretyczne wyposażone są w nowoczesne tablice multimedialne, a podczas występów młodzi artyści mogą występować na dwóch profesjonalnych scenach w sali kameralnej lub w sali koncertowej.

Szkoła muzyczna to nie tylko budynek, to przede wszystkim społeczność szkolna złożona z uczniów i pracowników, dzięki którym placówka tętni życiem i codziennie rozbrzmiewa muzyką. To przestrzeń, w której uczniowie otrzymują potrzebne wsparcie, rozwijają swoją pasję i spotykają ludzi o podobnych zainteresowaniach. To miejsce, w którym talenty mogą rozkwitać.

To tu przez 12 lat uczniowie otrzymują wszechstronne wykształcenie – dzięki zajęciom z instrumentu i przedmiotom teoretycznym nie tylko grają i śpiewają, ale także rozumieją muzykę klasyczną. Podczas dnia otwartego będzie możliwość zapisania się do szkoły muzycznej, a nauczyciele w punkcie informacyjnym odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.

Organizatorzy zachęcają również do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły i zapoznania się z prezentacjami instrumentów na których można podjąć naukę.

Dzień Otwarty Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Przyjdź na spotkanie! / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również