Wiadomości z Gliwic

Gigant w branży laserowej wznosi nową siedzibę w Gliwicach

  • Dodano: 2021-09-10 07:00, aktualizacja: 2021-09-10 00:05

Przy ul. Wyczółkowskiego rośnie nowy budynek biurowo-magazynowy polskiej siedziby amerykańskiej firmy IPG Photonics będącej liderem i wiodącym dostawcą laserów włóknowych wysokiej mocy oraz wzmacniaczy laserowych.

Symboliczne wbicie łopat na placu robót z udziałem zastępczyni prezydenta Gliwic Aleksandry Wysockiej miało miejsce 9 września.

W spotkaniu uczestniczyli również dr. Eugene A. Scherbakov, dyrektor generalny zarządzający globalnie grupą spółek IPG Photonics, Trevor Ness, wiceprezes ds. światowej sprzedaży i marketingu oraz Grzegorz Chrobak, dyrektor zarządzający oddziałem IPG Photonics Sp. z o.o. w Polsce i krajach bałkańskich.

– Jesteśmy pionierem i liderem w rozwoju oraz produkcji laserów włóknowych wysokiej mocy, stosowanych w szerokim zakresie do obróbki  m.in. stali, aluminium, miedzi, blach i konstrukcji stalowych, ponadto wykorzystywanych w telekomunikacji, medycynie, nauce, branży lotniczej, motoryzacyjnej i wojskowej. Budujemy siedzibę w Gliwicach ze względu na atrakcyjność polskiego rynku, otwartego na przemysł i usługi high-tech – podkreślał dyrektor generalny dr. Eugene A. Scherbakov.

– Spółka IPG Photonics jest spółką córką amerykańskiej technologicznej firmy IPG Photonics Corporation, powstałej w 1991 roku i notowanej na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Obecnie firma zatrudnia przeszło 6,5 tysięcy pracowników. Jej główną siedzibą jest Oxford w stanie Massachusetts, natomiast zakłady produkcyjne, centra aplikacyjne oraz działy sprzedaży i serwisu dostępne są w ponad 30 miejscach na świecie – w tym także w Polsce. Gliwice zostały wybrane nieprzypadkowo. Tu rezyduje lwia część naszych klientów, mamy też dostęp do świetnie wyszkolonej kadry inżynierskiej – zaznaczył Grzegorz Chrobak, dyrektor zarządzający polskim oddziałem IPG Photonics.

– To bardzo dobra informacja dla miasta. Świadczy o tym, że nadal jesteśmy bardzo interesującym miejscem do lokowania nowych inwestycji. Firma, która rozpoczyna w Gliwicach budowę swojej kolejnej siedziby, jest o tyle istotna dla miasta, że planuje zatrudnić fachowców z branży IT – wysoko wykwalifikowanych specjalistów – skomentowała wiceprezydent Gliwic Aleksandra Wysocka.

W ramach inwestycji przy ul. Wyczółkowskiego powstaje dwukondygnacyjny budynek o kubaturze 2 475,61 m2, w którym ponad połowa powierzchni zostanie przeznaczona na pomieszczenia biurowe. Przewidziano m.in. obszar wystawienniczy z showroomem o powierzchni 505 m2, w którym firma będzie mogła prezentować klientom swoje technologie i rozwiązania, sale konferencyjne i szkoleniowe, biura i laboratorium technologii laserowych oraz powierzchnie magazynowe.

Wokół obiektu nie zabraknie zieleni i miejsc parkingowych

Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach. Planowane zakończenie prac – maj 2022 roku.

Gigant w branży laserowej wznosi nową siedzibę w Gliwicach / fot. UM Gliwice

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.