Wiadomości z Gliwic

Gliwiccy kardiolodzy wszczepili choremu supernowoczesne urządzenie

  • Dodano: 2024-05-23 13:30

Zespół medyczny oddziału kardiologii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach pod kierunkiem dr. Tadeusza Zębika oraz dr Felix J. Woitek z Kliniki Kardiologii w Dreźnie przeprowadził z powodzeniem zabieg wszczepienia specjalnego reduktora przepływu do zatoki wieńcowej (tzw. reducera) u 70-letniego pacjenta cierpiącego z powodu uciążliwych dolegliwości objawiających się bólem w klatce piersiowej oraz znacznym osłabieniem.

Poprawa jakości życia pacjenta

 – Takie urządzenie stosuje się u osób ze skrajną postacią choroby wieńcowej, które wykorzystały możliwości leczenia zabiegowego i farmakologicznego, a nadal cierpią i przejście nawet krótkiego dystansu staje się dla nich olbrzymim wysiłkiem. Chory, u którego wykonaliśmy tę procedurę, mówił, że idąc na spacer musiał ciągle się zatrzymywać, odczuwał dolegliwości w rejonie klatki piersiowej. Rozwiązanie to daje szansę na znaczną poprawę jakości jego życia – wyjaśnia dr Tadeusz Zębik, ordynator gliwickiej kardiologii.

Był to pierwszy taki zabieg w Gliwicach. Każdego roku na oddziale kardiologii Szpitala Miejskiego nr 4 specjalistycznym leczeniem objętych zostaje ponad 2500 pacjentów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również