Wiadomości z Gliwic

Gliwiccy Policjanci spełnili marzenia 5-letniego Olka

  • Dodano: 2019-04-04 10:15

Olek ma 5 lat i jest jednym z gliwickich trojaczków, urodzonych przedwcześnie.

Dzieci przyszły na świat w 25. tygodniu ciąży

Jak to często bywa, wcześniactwo wpłynęło na ich zdrowie. Siostra Olka, Ania, jest dzieckiem niewidzącym, Ala również słabo widzi, poza tym ma dziecięce porażenie mózgowe. Sam Olek cierpi na obustronny niedosłuch. Dzieci wymagają stałej opieki rodziców, rehabilitacji oraz specjalistycznych sprzętów. Podczas jednych z zajęć przedszkolnych Aleksander powiedział, że chce zostać policjantem. W dniu jego urodzin policjanci z Gliwic zrobili mu więc niespodziankę.

W poniedziałek rano, 5-letni Aleksander przekroczył progi III Komisariatu Policji w Gliwicach, gdzie w minikomisariacie wziął udział w specjalnej lekcji, prowadzonej przez asp. sztab. Anetę Sokallę. Później czekały go spotkania ze stróżami prawa w siedzibie komendy miejskiej. Oprócz mamy, chłopcu towarzyszył śląski mundurowy, podkomisarz Zbigniew Kaliszewski, udzielający się społecznie w stowarzyszeniach pomagających dzieciom.

Olek Czerkies to maluch niezwykle żywy, zainteresowany otoczeniem

Wizyta w gliwickiej jednostce policji bardzo mu się podobała. Podczas odwiedzin, chłopiec chciał wszystkiego dotknąć, o wszystko spytać. Komisarz Kaliszewski zaś cierpliwie i dokładnie wszystko chłopcu objaśniał. Na zakończenie, mały gość otrzymał od mundurowych drobne upominki.

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym, zachęcamy do przekazania 1 procenta swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na na szczytne cele. 

Olek i jego siostry są podopiecznymi Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Przy okazji przypominamy, że nie tylko w gliwickim, ale i w całym śląskim regionie prężnie działają również inne stowarzyszenia pomocowe.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.