Wiadomości z Gliwic

Gliwice: Rusza poradnia chorób zakaźnych w Szpitalu Miejskim nr 4!

  • Dodano: 2023-04-17 07:00, aktualizacja: 2023-04-16 20:43

Zgodnie z zapowiedziami, Szpital Miejski nr 4 uruchamia poradnię chorób zakaźnych. Zacznie działać od poniedziałku 17 kwietnia w wyremontowanym budynku dawnego domu dziecka przy ul. Zygmunta Starego 19, mieszącym od dwóch lat poradnie przyszpitalne miejskiej lecznicy.

Prowadzony przez Miasto Gliwice Szpital Miejski nr 4 wypełnia tym samym lukę w ofercie zdrowotnej Gliwic, powstałą po likwidacji poradni zakaźnej w szpitalu VITO-MED przy ul. Radiowej. Przypomnijmy, że została ona zamknięta przed ponad 4 miesiącami w ramach reorganizacji działalności szpitala, który od tego roku skupia się przede wszystkim na kompleksowym leczeniu pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, w tym osób po udarach.

W trosce o zdrowie gliwiczan

– Decyzja o tym, że pacjenci borykający się ze schorzeniami zakaźnymi muszą uzyskać pomoc na miejscu, w Gliwicach, zapadła szybko. Dłużej zajęło nam przygotowanie infrastruktury i załatwienie wszystkich aspektów formalnych. Co najważniejsze, udało się zaprosić do współpracy świetnych specjalistów w zakresie leczenia chorób zakaźnych – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Poprzednia poradnia chorób zakaźnych, działająca przez dwie dekady w VITO-MEDZIE, opiekowała się ponad tysiącem pacjentów. Nowa, otwierana w Szpitalu Miejskim nr 4, chce zaoferować wsparcie znacznie większej liczbie osób. 

– Dużym problemem jest obecnie borelioza i jej konsekwencje, z którymi zmaga się wielu pacjentów. Obejmiemy stałym leczeniem nawet kilka tysięcy osób – zapowiada dr Małgorzata Dziedzic, specjalistka z zakresu chorób zakaźnych.

Rejestracja poradni będzie do dyspozycji pacjentów od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 14.00. Można się z nią kontaktować telefonicznie, dzwoniąc pod nr 32/330-83-27.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również