Wiadomości z Gliwic

Gliwice: Ruszają prace na ul. Nałkowskiej i alei Sikornik

  • Dodano: 2021-02-26 06:30, aktualizacja: 2021-02-28 15:20

1 marca rozpoczną się remonty przy ul. Nałkowskiej i alei Sikornik. Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

W poniedziałek, 1 marca o godz. 7.00, rozpocznie się remont chodnika przy ul. Nałkowskiej

Na czas prac ul. Nałkowskiej zostanie zamieniona w jednokierunkową, od ul. Strzelców Bytomskich do ul. Głównej. Objazd poprowadzony zostanie ul. Główną do ul. Strzelców Bytomskich. Roboty będą prowadzone na całej długości chodnika, od przejazdu kolejowego do ul. Strzelców Bytomskich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się na początku maja.

W związku z pracami, 1 marca wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla linii autobusowych nr 32, 32N, 71, 126 i 197. W kierunku centrum Gliwic, po obsłudze przystanku "Łabędy Rynek" autobusy pojadą ul. Główną, Wolności i na ul. Strzelców Bytomskich włączą się na stałą trasę przejazdu na przystanku "Łabędy Dworzec PKP I". Stanowisko przystanku "Łabędy Strzelców Bytomskich" w kierunku centrum Gliwic zostanie przeniesione na ul. Główną przed skrzyżowaniem przy wiadukcie kolejowym. W przeciwnym kierunku trasa linii nie ulegnie zmianie.

Również 1 marca rozpocznie się drugi etap modernizacji alei Sikornik. Remont nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego obejmie odcinek od ul. Czajki do ul. Kormoranów. Na czas prac, które jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem potrwają do końca maja, na alei będzie ograniczona możliwość ruchu pieszych i rowerzystów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również