Wiadomości z Gliwic

Tomek Sawyer wraca na scenę Teatru Miejskiego w Gliwicach

  • Dodano: 2021-02-25 06:30, aktualizacja: 2021-02-24 17:09

Już w pierwszy weekend marca na scenę Teatru Miejskiego w Gliwicach wraca Tomek Sawyer ze swoim nieodłącznym kompanem Huckiem Finnem.

W tych rolach zobaczymy gościnnych aktorów: Jana Hrynkiewicza i Bartosza Wiatera

"Przygody Tomka Sawyera" to duży muzyczny spektakl, którego reżyserii podjął się Krzysztof Materna. Powieść Marka Twaina zaadaptował na scenę Jerzy Jan Połoński. Choreografia w spektaklu to dzieło Jarosława Stańka. Scenografia, kostiumy oraz bardzo efektowne wizualizacje wyszły spod ręki Kasi Sankowskiej, którą mogą Państwo kojarzyć również z monumentalnej scenografii do spektaklu "Najmrodzki" w gliwickim teatrze. Twórcy mieli nie lada zadanie wybrać spośród wielu,  wielu przygód Tomka te najbardziej efektowne i chyba najzabawniejsze. 

Huck - włóczęga z wyboru, nałogowy palacz tytoniu, oberwaniec sypiający w beczce po rybach, który nie rozumie po co komu pieniądze. Generalnie łobuz jak się patrzy.

Tomek  Sawyer  – nie poskromiony łobuz o złotym sercu, uśmiechnięty wisus, żądny przygód marzyciel, podkochujący się w koleżankach z klasy. Obydwaj napędzani chłopięcą wyobraźnią, co rusz wpadają w coraz to większe tarapaty. Zapraszamy do krainy, w której dzieciństwo nigdy nie mija, a każdy – nawet Ty – może zostać kapitanem parowca na Missisipi.

Spektakl został stworzony z myślą o widzu powyżej ósmego roku życia. Bilety na spektakle znajdziecie na stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl oraz w kasie Kina Amok. Serdecznie. 

spektakl dla widzów od lat 8 / Duża Scena Teatru Miejskiego w Gliwicach

Terminy: 

  • 5 marca (piątek) godz. 18.00 
  • 6 marca (sobota) godz. 15.00
  • 7 marca (niedziela) godz. 15.00

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również