Wiadomości z Gliwic

Teatr Miejski zaprasza na Festiwal All"improvviso: Adela

  • Dodano: 2021-02-24 06:30, aktualizacja: 2021-02-23 19:19

ADELA – czyli męskie trio na start. Kuropaczewski, Dębicz i Orliński to trójka artystów, którzy, na przekór wirusowi, otworzą wiosenną edycję gliwickiego festiwalu "All’improvviso" w Gliwicach.

O gliwickim Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej "All’improvviso" nie trzeba się zbytnio rozpisywać. To wydarzenie, które ma już swoją niepodważalną markę i jest na stałe wpisane w tkankę tego miasta. 
Właśnie, z wielką radością, zapowiadamy wiosenną odsłonę festiwalu. Na przekór czasom i doświadczeniom pragniemy spotkać się z Państwem na żywo. Zaczynamy szybko i odważnie już na początku marca, kiedy to, podczas pierwszego koncertu w kinie Amok (scena Bajka), melomani będą mogli zachłysnąć się zupełnie świeżą dawką klasyki dawnych mistrzów.

Naszymi gośćmi będzie trójka wybitnych artystów, którzy dosłownie kilka dni temu świętowali premierę swojej wspólnej płyty. Mowa tu o projekcie "ADELA", którego  ojcami i twórcami są gitarzysta Łukasz Kuropaczewski i pianista Aleksander Dębicz. Do zespołu, gościnnie, dołączył Jakub Józef Orliński – uzupełniając wybrane utwory o swój rozpoznawalny i owiany już legendą kontratenor.

Koncert gliwicki jest jednym z pierwszych koncertów na żywo w ogóle po długiej, długiej przerwie. Podczas wydarzenia usłyszą Państwo utwory z premierowej płyty "ADELA", która na początku lutego 2021 została wydana nakładem wydawnictwa Warner Classics. Jak zapowiadają organizatorzy festiwalu: "W intrygującym połączeniu brzmienia gitary i fortepianu usłyszymy aranżacje utworów dawnych mistrzów — Jana Sebastiana Bacha czy Domenico Scarlattiego — ale także kompozytorów epok późniejszych, takich jak Joaquin Rodrigo, Isaac Albeniz, Maurice Ravel czy Eric Satie. Niezwykła atmosfera zaaranżowanych i komponowanych przez Aleksandra Dębicza utworów dodatkowo ubarwiona jest śpiewem kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego, który gościnnie pojawia się w kilku prezentowanych utworach".

Bilety na koncert mogą Państwo nabyć różnymi kanałami. Między innymi przez system biletowy naszego Teatru (www.teatr.gliwice.pl), w Kasie Kina Amok (ul.. Dolnych Wałów 3), Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach (budynek Kina Amok) oraz w serwisie internetowych: www.ticketmaster.pl.

TERMIN KONCERTU: 3 marca 2021 (środa) godz. 18.30 BILETY: 65zł / miejsca nienumerowane. 

UWAGA! Przypominamy, że w związku z pandemią Widzowie zajmują na sali co drugie miejsce oraz są zobowiązani do zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. Miejsce wyłączone z użycia są oznaczone.

Organizatorami koncertu są Towarzystwo Kulturalne Fuga i Teatr Miejski w Gliwicach.

Teatr Miejski zaprasza na Festiwal All"improvviso: Adela

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.