Wiadomości z Gliwic

Gliwicka futsalowa "Piątka" kończy 40 lat!

  • Dodano: 2023-06-21 08:15, aktualizacja: 2023-06-21 08:26

Ponad 40 drużyn zagra w jubileuszowym turnieju z okazji 40-lecia Gliwickiego Towarzystwa Sympatyków Piłki Nożnej Pięcioosobowej "Piątka”.

Sportowe święto odbędzie się w najbliższy weekend, 24–25 czerwca, na boisku przy ul. Konarskiego 12. Okrągłe urodziny "Piątki”, dzięki której Gliwice zostały niegdyś nazwane europejską stolicą futsalu, uświetni niedzielny festyn rodzinny. Będą koncerty, dmuchańce, foodtrucki i moc sportowych wrażeń!

Historia Gliwickiego Towarzystwa Sympatyków Piłki Nożnej "Piątka"

Gliwickie Towarzystwo Sympatyków Piłki Nożnej Pięcioosobowej "Piątka” powstało w 1983 roku z inicjatywy trzech znajomych – sędziego piłkarskiego Piotra Wernera, trenera szermierzy „Piasta” Gliwice Macieja Chudzikiewicza i pasjonata piłki nożnej halowej Jerzego Wojewódzkiego, który przez ponad 35 lat (do swojej śmierci w 2018 roku) pełnił funkcję prezesa towarzystwa, a w 2021 roku został patronem hali widowiskowo-sportowej w Sośnicy. Dzięki jego pasji i zaangażowaniu gliwicka „Piątka” wielokrotnie była gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski, trzykrotnie organizowała Mistrzostwa Polski, a raz przewodziła także Finałowi Pucharu Polski. Co więcej, Gliwice wybrano na siedzibę Komisji Krajowej ds. piłki nożnej pięcioosobowej przy Polskim Związku Piłki Nożnej, a sam ówczesny trener reprezentacji Portugalii – Orlando Duarte – na wieść o tym, że w naszym mieście trenuje około 2 tys. zawodników, nazwał Gliwice europejską stolicą futsalu.

Atrakcje podczas urodzin "Piątki"

W tym roku GTSPNP „Piątka” obchodzi 40. urodziny, które uczci w charakterystycznym dla siebie stylu, czyli na sportowo. Futsalowe święto odbędzie się w najbliższy weekend, 24–25 czerwca, na boisku przy ul. Konarskiego 12. W sobotę zagrają 32 drużyny reprezentujące m.in. firmy z Gliwic i okolicznych miast. Z kolei w niedzielę na boisku zobaczymy mecze pokazowe w wykonaniu 20 zespołów – tzw. oldbojów, czyli zawodników, którzy zakończyli profesjonalną karierę sportową i uczestniczą w zawodach dla emerytowanych sportowców. 

Mecze będą rozgrywane z podziałem na grupy wyłonione w losowaniu.

Dodatkowo w niedzielę – oprócz sportowych wrażeń – na gości wyjątkowego jubileuszu, objętego patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna, czekać będą także koncerty muzyczne, strefa gastronomiczna i dmuchane atrakcje dla najmłodszych. Nie może Was tam zabraknąć!

Gliwicka futsalowa "Piątka" kończy 40 lat! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również