Wiadomości z Gliwic

Gliwicka tężnia najlepszą przestrzenią publiczną na Śląsku? Głosujemy!

  • Dodano: 2022-08-17 07:00, aktualizacja: 2022-08-16 09:25

Trwa internetowe głosowanie w tegorocznym konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. W rywalizacji  biorą udział realizacje, które w szczególny sposób służą mieszkańcom i sprzyjają integracji społecznej. Bez wątpienia takim obiektem jest gliwicka tężnia solankowa w lesie komunalnym.

Gliwicka tężnia spodobała się gliwiczanom i szybko stała się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku

Wyróżnia się świetną lokalizacją – położona w lesie komunalnym, z dala od zgiełku ulic, ma pozytywny wpływ na zdrowie. O ile nie ma przeciwwskazań lekarskich przebywanie w pobliżu tężni, podobnie jak nadmorskie spacery, doskonale działa na drogi oddechowe, wzmacnia m.in. system odpornościowy, pomaga też wypocząć i zregenerować siły. Do relaksu zachęca estetycznie zagospodarowane otoczenie: wygodne ławki, drewniane leżaki oraz wiele zieleni. W pobliżu są stojaki na rowery i miejsca parkingowe dla samochodów. Obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

To cieszące oko miejsce zasługuje na zwycięstwo. Zagłosuj na tężnię!

Na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego głosować można do końca sierpnia na stronie npp.slaskie.pl. Realizacja, która zdobędzie najwięcej głosów zostanie uhonorowana Nagrodą Publiczności, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. 
Oceny zgłoszonych realizacji, niezależnie od plebiscytu publiczności, dokona jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Uroczyste ogłoszenie wyników tegorocznej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2022 odbędzie się jesienią w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również